fbpx

Rydzyk czeka z otwartymi ramionami. Watykan nie karze srogo za krycie pedofilii


1 comment, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Biskup Edward Janiak ma zakaz pojawiania się na terenie diecezji kaliskiej, ale dla niego to nie będzie problem. Rydzyk przyjmie go jak w domu.

Lekkie wyroki Watykanu

Watykan wydał już oficjalne oświadczenia ws. dwóch wysoko postawionych hierarchów kościelnych, którzy byli podejrzewani o krycie pedofilii. Arcybiskup Leszek Głodź (były metropolita gdański) oraz biskup Edward Janiak, mają zakaz pełnienia posługi kapłańskiej na terenie swoich diecezji.

Ofiary, które zgłaszały się do Głodzia i Janiaka były zbywane, a sprawy pedofilii szybko zamiatane pod dywan, możliwe, że nigdy byśmy się o nich nie dowiedzieli gdyby nie filmy Sekielskich.

Stolica Apostolska w przypadku obydwu hierarchów wydała takie same wyroki – nakaz zamieszkiwania poza swoimi diecezjami. Podobnie niemal dwie dekady temu został ukarany abp. Juliusz Paetz. Jan Paweł II potraktował jednak ówczesnego metropolitę poznańskiego łagodnie – wyrok to brak przewodnictwa w uroczystościach religijnych i zakaz udzielania sakramentu bierzmowania. Tylko tyle.

Oni nic sobie nie z tego nie robią

Mimo to hierarcha dalej prowadził swoje kościelne życie w cieniu katedry znajdującej się w Ostrowie Tumskim. Z pełną dumą brał udział w wielu uroczystościach kościelnych, w tym z procesjach Bożego Ciała. Wielokrotnie wygłaszał również przemówienia przy okazji uroczystości rocznicy Poznańskiego Czerwca `56.

Choć nigdy nie był głównym celebransem to i tak był w oczach kamer i stał w pierwszych rzędach siejąc obrzydzenie u wielu wiernych. Gdy namiestnikiem papieskim został Benedykt XVI – Paetz był nawet tak bezczelny, że próbował wyprosić u nowego papieża cofniecie wyroku Wojtyły. Bezskutecznie.

Miarka jednak przebrała się ostatecznie podczas obchodów 1050 rocznicy chrztu polski kiedy był metropolita poznański odpowiedział na pytanie o ewentualny udział w uroczystościach.:

“Oczywiście, przecież ja tu jestem u siebie”

Z wyroku Watykanu Rydzyk może się tylko cieszyć

Wyrok Watykanu zamyka się tylko w obrębie diecezji, w których posługę pełnili biskup i arcybiskup. Nie dotyczy on innych diecezji. Otwiera to zatem furtkę do honoracji przez Ojca Rydzyka na urodzinach Radia Maryja. Dodajmy, tylko że to właśnie Rydzyk stanął po stronie biskupa Janiaka nazywając go publicznie “współczesnym męczennikiem” czytając nadesłane przez niego wiadomości SMS z ambony.

Wyroki Watykanu w świetle prawa są szczerze mówiąc śmiechu warte, Janiak i Głódź dalej mogą czuć się bezkarni po wpłaceniu odpowiedniej ilości kasy do watykańskiego skarbca. Obaj wciąż mogą uczestniczyć w najważniejszych uroczystościach państwowych i będą mile widziani – chociażby u Jędraszewskiego czy arcybiskupa Dzięgi, który też ma wiele za uszami ws. tuszowania pedofilii.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mylę się ?
mylę się ?
3 miesięcy temu

solidna firma.dba o swoich zboków,bo robią kasę!