fbpx

Ryszard Kalisz: “Lewico…to był błąd! Będzie się to za Wami ciągnęło bardzo, bardzo długo”


2 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Ryszard Kalisz mocno wypowiedział się na antenie programu “Tak jest” w TVN24 na temat głosowania Lewicy w sprawie Funduszu Odbudowy. Lewica spotkała się kilka dni temu z premierem Mateuszem Morawieckim i zawarła porozumienie bez wiedzy kogokolwiek. Ostatecznie zagłosowała razem z PiS-em, który mógłby dziś mieć duży problem i nie wykorzystała szansy, by wkładając kartę do głosowania – w ostatniej chwili – pogrążyć Kaczyńskiego i jego niedemokratyczną partię na oczach wszystkich Polaków.

Lewica najpierw spotkała się z premierem, później ogłosiła swój sukces negocjacyjny i ostatecznie dała zwyciężyć Jarosławowi Kaczyńskiemu.

PiS ustalił swoją wizję wydawania unijnych miliardów, a Lewica właściwie bez jakiejkolwiek podkładki ją poparła.

Mocne stanowisko Kalisza

Na temat porozumienia PiS-Lewica wypowiedział się w TVN24 Ryszard Kalisz. Prawnik i były polityk SLD krytykuje decyzję Czarzastego i sugeruje, że to błąd, za który Lewica jeszcze długo będzie płacić.

 Oczywiście naturalne było w konsekwencji głosowanie za poparciem Funduszu Odbudowy, natomiast spotkanie się z premierem Morawieckim, który nie ma żadnej pozycji samodzielnej, jest wysłannikiem Jarosława Kaczyńskiego, różnego rodzaju ustalenia – calkowiecie zostało nierozumiane przez elektorat i przeze mnie również, w tym sensie, że PiS nie jest normalną partią, nie jest partią, z którą zawiera się jakieś nawet taktyczne porozumienia, PiS jako grupa polityczna doprowadził do zniszczenia ustrojowego Polski, do zniszczenia zasad wynikających z polskiej Konstytucji, PiS zmienił państwo z państwa obywateli na państwo Jarosława Kaczyńskiego – mówił Ryszard Kalisz.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sejm niemy rok 1717
sejm niemy rok 1717
8 miesięcy temu

lewica w ciemno poparła pis,bez dyskusji,bez gwarancji,bez planu,bez głowy…a można było poczekać,przygotować plan dyslokacji środków finansowych…a będzie rozdawnictwo swoim,dzielenie na lojalne tereny i wrogie tzn .nie pisowskie…jak za komuny,chociaż ta nie karała zagospodarowania czy lojalność.Podział Polskibędzie ogromny.

Nowy
Nowy
8 miesięcy temu

Panie Ryszardzie popieram Pana w całej rozciągłości.
Perfidne połamanie zasad jedności opozycji i tym samym ponowny rozłam . Najpierw Miller i Pani Ogórek, a teraz Czarzasty i Pis. Na lewicę na pewno nie zagłosuje już nigdy .