4 comments, 9.2k
N

iszczycielskie pożary w Australii,  codziennie trawią coraz to większe połacie kontynentu.W ogromnych męczarniach giną dzikie australijski zwierzęta. Ich siedliska są zniszczone. Nie mają wody i pożywienia. Ludzie z całego świata wpłacają datki, które mają pomóc w ich ocaleniu. W pomoc zaangażowali się również znani ludzie m.in. Selena Gomez, Pink, Nicole Kidman, australijska komiczka Celeste Barber czy tenisistka Ashleigh Barty.

Pieniądze wpłacają również zwykli ludzie, którzy chcą w jakiś sposób pomóc.

Okazuje się, że rząd wprawdzie chce ugasić pożary, ale jest przeciwny ratowaniu zwierząt, a to one najbardziej ucierpiały na skutek ostatnich wydarzeń. 

Rząd Australii nie jest zainteresowany ratowaniem zwierzat. Jakieś podobieństwo?

Strażacy reagujący na pożary w buszu mają zalecenia, aby zabijać małe koale i kangury, które zostały osierocone w wyniku pożarów.

 Gasząc rozprzestrzeniający się ogień, strażacy codziennie widzą setki wystraszonych i cierpiących zwierząt.

 Okazuje się, że nie wszystkim mogą pomóc. Rząd wydał specjalny dokument tzw. Wiktoriański plan, który nakazuje, aby zabijać osierocone i zależne od mleka młode znalezione w strefie pożarów. Dokument ten opisuje metody eutanazji, które obejmują śmiertelny zastrzyk, strzelanie i tępy wymuszony uraz.

Rząd uzasadnia te decyzje tym, że osierocone zwierzęta wymagają opieki długoterminowej i że  nie można z powodzeniem wypuścić ich na wolność.

 Pomimo tak okrutnych zaleceń australijskiego rządu wielu wolontariuszom, strażakom i miłośnikom zwierząt udało się uratować malutkie koale i kangury. Nikki Medwell, miłośniczka zwierząt z Rex Box Wildlife Shelter opowiedziała o tych kontrowersyjnych instrukcjach.

 Twierdzi, że tak naprawdę rząd robi bardzo niewiele, aby pomóc cierpiącym, rodzimym zwierzętom.

Zwierzęta nie są uważane za konieczne do ratowania. Nie ma znaczenia czy zostały spalone. Jeśli zostają znalezione żywe, przeważnie się do nich strzela.

Zadziwiające jest to, że dokument opisuje koale i kangury jako „pospolity gatunek”. 

Należy jednak nadmienić, że koale są wymienione na Czerwonej Liście IUCN jako podatne na wyginięcie. Pożary zdziesiątkowały naturalne środowisko wielu zwierząt. 

Tylko na samej Wyspie Kangurów zabito ponad 20 tysięcy koali!

 Rzecznik  Departamentu Środowiska (DELWP) bronił planu reakcji, mówiąc, że wytyczne pozostają otwarte na interpretację.

Rzecznik rządu powiedział, że młode zależne od mleka, które nie mają futra, mają zamknięte oczy i oklapnięte uszy, powinny zostać zabite! 

Osobniki, które posiadają futra, mają być oceniane indywidualnie.

 Według National Geographic małym koalom podnoszą się uszy, dopiero gdy mają około 6 miesięcy. W podobnym czasie obrastają gęstym futrem.

W oświadczeniu wydanym przez DELWP (Department of Environment, Land, Water and Planning) można przeczytać:

Różnorodność czynników decyduje o tym, czy zwierzęta  należy rehabilitować, czy uśmiercać. Obejmuje to czas trwania okresu rehabilitacji. Im szybciej  można rehabilitować i wypuścić, tym większa jest szansa na przeżycie.

DELWP wymaga prowadzenia szczegółowych rejestrów dotyczących eutanazji i ratowania zwierząt. Podobno dane z obecnego sezonu pożarowego nie zostały jeszcze zestawione, nie wiadomo zatem, ile małych koali i kangurów celowo uśmiercono.

źródło , jestpozytywnie.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 comments, 9.2k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
60
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
4
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
19
NIE WIERZĘ
Anna Skiera Skierkowska Górny

Każdy człowiek ma prawo do wolności poglądów i wypowiedzi; prawo to obejmuje nieskrępowaną swobodę posiadania poglądów oraz poszukiwania, otrzymywania oraz rozpowszechniania informacji i idei wszelkimi środkami, bez względu na granice.

Art.19 Powszechna Deklaracja Praw Człowieka

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Komentarze do wątków
0 Odpowiedzi do wątków
0 Obserwujący
 
Najczęstsze reakcje komentarza
Najgorętszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
contactatrduiSara99Sara99Kat Najnowsze komentarze autorów
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kat
Gość
Kat

Czeka z utęsknieniem na wojnę. Będę się radować, widząc ludzkie truchła na ziemi. Modlę się o to każdego dnia. Zapłacicie Za to, co zrobiliście tej planecie.

Sara99
Gość
Sara99

Jak dla mnie to jest chore. Rozumiem że ratując małe zwierzaki dochodzi dodatkowa praca opieka itd ale bez przesady. Nie dość że zwierzęta pozbawione zostały swoich naturalnych środowisk niektóre z nich są osierocone ale żeby zabijać małe zwierzęta przecież to się w głowie nie mieści jest tyle zoo itd że miejsce dla nich napewno sie znajdzie ale jak widać lepiej sie problemów pozbywać. A żeby was tak pozabijali jak zaczniecie chorować ! Widać że niektórzy nie mają serca. Dajcie broń tym z rzadu i nie h pojdą sami strzelac do niewinnych zwierząt ciekawe czy któryś mądry pomysłodawca strzeli .!

Sara99
Gość
Sara99

Jak dla mnie to jest chore. Rozumiem że ratując małe zwierzaki dochodzi dodatkowa praca opieka itd ale bez przesady. Nie dość że zwierzęta pozbawione zostały swoich naturalnych środowisk niektóre z nich są osierocone ale żeby zabijać małe zwierzęta przecież to się w głowie nie mieści jest tyle zoo itd że miejsce dla nich napewno sie znajdzie ale jak widać lepiej sie problemów pozbywać. A żeby was tak pozabijali jak zaczniecie chorować ! Widać że niektórzy nie mają serca. Dajcie broń tym z rzadu i nie h pójdą sami strzelać do niewinnych zwierząt ciekawe czy któryś mądry pomysłodawca strzeli .!

contactatrdui
Gość
contactatrdui

Dear sir! Newsletters of Your messages via contact configurations to the sites of firms via all countries and domain zones of the world. The commercial offer is sent to E-mail address of business organization 100 percent will get to incoming! Test: 10000 messages on foreign zones to your email address – twenty dollars. We need from You only email address, title and text of the letter. In our price list there are more 800 databases for all countries of the world. Common databases: All Europe 44 countries 60726150 of domain names – 1100$ All European Union 28 countries 56752547 of… Czytaj więcej »

Zostań redaktorem, odkryj swój talent!
Artykuł
Nasz unikalny system dodawania artykułów