PiS idzie na wojnę z USA – podatek od reklam to cios w stronę Bidena


2 comments, 7
Subksrybuj nas na Google News

Rząd Prawa i Sprawiedliwości idzie na wojnę z nową administracją prezydencką w USA. Nowy podatek od reklam, tzw.”składka solidarnościowa od reklam”. Ma uderzyć we wszystkich, ale kierowana jest głównie w rząd USA.

PiS w trybie ekspresowym zamierza wprowadzić nowy podatek

Według informacji, do jakich udało się nam dotrzeć, Prawo i Sprawiedliwość zamierza procedować wprowadzenie nowego podatku w trybie pilnym, czyli już na najbliższym posiedzeniu Sejmu RP w marcu. Od tego momentu składka może zostać wprowadzona jeszcze w tym roku.

Składka solidarnościowa na reklamy uderzy we wszystkich. Ucierpi dziennikarstwo w Polsce. Oprócz tego, że podatek ten będą musiały płacić największe koncerny reklamowe, to ten obowiązek spadnie również na mniejsze, lokalne koncerny, które już teraz z powodu pandemii stoją na krawędzi upadłości.

Dodatkowo w projekcie ustawy znajduje się zapis o tym, że opłata może być pobierana kilka razy w ciągu roku. Bowiem w niektórych modelach reklamowych, usługi dostarcza wiele podmiotów.

Wprowadzenie nowej daniny sprawi, że finalnie zapłacą za to wszyscy.

Koncerny bowiem aby ratować płynność finansową, podniosą ceny usług, a to spowoduje podniesienie cen klientom. Dodatkowo branże może czekać fala zwolnień i upadłości.

Nowy podatek to cios w administrację Bidena

Planowany podatek ma być ciosem w nową administrację prezydenta USA, Joe Bidena. Prawu i Sprawiedliwości bardzo ten wybór nie odpowiada.

Może o tym świadczyć fakt, że prezydent RP, Andrzej Duda zwlekał z gratulacjami dla prezydenta elekta aż miesiąc i gratulował dopiero po Putinie. PiS wyraźnie w mediach mówi, że zmiana na stołku w Białym Domu nie wpłynie na stosunki między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Wprowadzenie podatku od reklam ma utrzeć nosa Stanom Zjednoczonym i sprawić, aby świadczenie usług przez reklamodawców w Polsce było bardziej skomplikowane. PiS obawia się bowiem że liberalizacja w polityce USA odbije się również na niechęci do rządu Polskiego. A co za tym idzie wytykania władzom PiS wad.

Nowy podatek ma zasilić m.in. Telewizję Polską

W projekcie ustawy czytamy, że w ramach nowego podatku ma zostać powołane nowy Fundusz – co oznacza w praktyce więcej stanowisk urzędniczych, które PiS będzie mogło obsadzić swoimi kolesiami.

W projekcie czytamy, że “pieniądze z podatku mają zostać przeznaczone na podnoszenie świadomości kulturowej” – czyli nie oszukujmy się, więcej propagandy.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 7

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gnom kadłubek
gnom kadłubek
1 miesiąc temu

polandia podatkami stoi.

AREKREDA
AREKREDA
23 dni temu

NAJBOGATSI ZAWSZE NAJBARDZIEEJ PŁACZĄ