Rząd nie daje rady. Zabierają łóżka od Owsiaka, by ratować chorych na covid.


7
Subksrybuj nas na Google News

Poseł Michał Szczerba poinformował o skandalicznym procederze. Otrzymał on decyzję wojewody mazowieckiego z 7-go października, która nakazuje jednemu z warszawskich szpitali – szpitalowi Wolskiemu zwolnienie 36 łóżek dla pacjentów geriatrycznych. Sęk w tym, że łóżka te zostały ufundowane przez Wielką Orkiestrę, czyli nas wszystkich.

Przed chwilą otrzymałem decyzję wojewody Mazowieckiego, który ma problem z łóżkami dla pacjentów covidowych. Ten wojewoda mazowiecki, tego samego dnia 7 października nakazuje jednemu z warszawskich szpitali, szpitalowi Wolskiemu zwolnienie 36 łóżek dla pacjentów geriatrycznych. Ten oddział funkcjonuje, Ci pacjenci są na łóżkach to są osoby z wielochorobowością i nagle wojewoda nakazuje wyrzucenie ich po prostu ze szpitala. To jest decyzja bezprawna bo pan Konstanty Radziwiłł powołuje się na nieistniejącą podstawę prawną, przecież my daliśmy konkretne uprawnienia wojewodą na 180 dni… Te uprawnienia decyzji z rygorem natychmiastowej wykonalności one zakończyły się w pod koniec września. Mamy do czynienia z sytuacją kuriozalną, gdzie po raz kolejny władza improwizuje że do tego jest przygotowana.
Decyzja została podjęta 7 października i powinny te łóżka być puste 7 października. Kto przyjmie 36 u pacjentów geriatrycznych z wielochorobowością w ciężkich stanach? Przecież nikt ich nie będzie wypisywał do domu po to żeby tam umarli?

Czyli według pana to kosztem innych pacjentów będzie siedziało?
To nie są żadne nowe łóżka te łóżka. Kupiła je Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i w tej chwili Konstanty Radziwiłł próbuję te łóżka kupione przez nas wszystkich, przez społeczeństwo w ramach zbiórki corocznej, zabrać na potrzeby pacjentów covidowych, jednocześnie nie proponując tym geriatrycznym pacjentom w wieku podeszłym żadnej innej propozycji.

Mimo katastroficznego wzrostu zachorowań rząd zapewnia, że ma wszystko pod kontrolą, a łóżek wystarczy dla wszystkich potrzebujących.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

7

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments