fbpx

Rząd przesuwa termin wyborów w Rzeszowie.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Po rezygnacji z urzędu Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, o fotel prezydenta stolicy Podkarpacia rywalizują Marcin Warchoł, Grzegorz Braun, Ewa Leniart i Konrad Fijołek. Pierwotnie przedterminowe wybory planowano na 9 maja. Teraz pojawił się nowy termin – niedziela 13 czerwca.

Rząd zmienia termin w ostatnim momencie

Nowe rozporządzenie ws. wyborów w Rzeszowie zostało opublikowane dzisiaj, w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Ma ono wejść w życie z końcem miesiąca 30 kwietnia. Decyzję premiera tłumaczy rzecznik rządu Piotr Mueller. Twierdzi, że wszystko w trosce o nasze zdrowie.

Do dnia dzisiejszego nie było informacji o zmianie terminu wyborów. Po wczorajszym sondażu dającym kandydatowi PiSu odległe 3. miejsce, do akcji wkracza premier.

Zmianę daty wyborów Konrad Fijołek komentował w rozmowie z TVN24. – Stało się tak, jak jeszcze dziś rano przypuszczaliśmy, apelując do rządu, żeby dał rzeszowianom szansę wybrać gospodarza w terminie. Nie zraża nas to w żaden sposób. Jeśli mamy wygrać, to wygramy miesiąc później – powiedział.

– Natomiast myślę, że rzeszowianie nie przyjmą dobrze tej informacji, bo pojawiła się ona tuż po ukazaniu się sondaży, które wyraźnie wskazywały, że kandydaci rządzącego obozu mają sondażowe kłopoty. Myślę, że, nakładając to na dzisiejszą decyzję, rzeszowianie będą mieć poważne obawy, czy tu chodzi tylko i wyłącznie o kwestię pandemii, czy też o to, że te wybory być może zaczynają mieć problem z uczciwością – dodał Konrad Fijołek kandydat zjednoczonej opozycji na urząd prezydenta Rzeszowa.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments