Skok rządu na umowę o dzieło. Rusza spis umów w ZUSie


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Rząd Prawa i Sprawiedliwości planuje w 2021 roku “szczególnie” przyjrzeć się wszystkim umowom o dzieło. W tym celu wszyscy zatrudnieni na ten typ umowy muszą zgłosić ten fakt w ZUS-ie.

Zmiany odczują wszyscy od influencerów po sprzątaczki

Od bogatych influencerów i influencerek na Instagramie promujących ciuchy i “diety cud” oraz wciskających kit dla mas, do… sprzątaczki. Wszyscy po Nowym Roku mogą zostać zmuszeni do przejścia na umowy o zleceniu.

Według informacji do 31 grudnia 2020 trwało gorączkowe zrywanie w trybie natychmiastowym przez najemców tzw. “umów o dzieło” i przechodzenie na umowy o pracę, albo o zlecenie – tylko po to aby uniknąć obowiązku rejestracji.

Od 1 stycznia wszystkie firmy które zatrudniają pracowników na umowę o dzieło będą musiały ten fakt zgłosić do swojego lokalnego ZUS-u, i mają na to tydzień od momentu podpisania umowy. Za niedopełnienie tego obowiązku będzie groziła grzywna w wysokości 5 tyś PLN.

Rząd wyciąga łapy po pieniądze z umów o dzieło

Spis umów o dzieło to prawdopodobnie skok podatkowy na właśnie ten typ umów. Po tym jak od 1 stycznia 2021 składką ZUS zostały objęte umowy o zlecenie – i będzie to duży cios dla tych najbiedniejszych którzy pracują za minimalną stawkę krajową. Ponieważ ich czekają cięcia, i to bez ich zgody i wiedzy.

Spodziewamy się dużego wzrostu podpisanych umów o dzieło teraz, czyli w ostatnich dniach 2020 r.

Pracownik ZUS

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments