fbpx

Rząd znowu nie jest przygotowany do wyborów. Konsulaty już powinny rozsyłać pakiety wyborcze. Tak się nie dzieje.


292 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Do dnia wyborów zostało już niewiele czasu, szczególnie dla osób które przez epidemię nie mogą inaczej głosować niż korespondencyjnie. Polacy skarzą się że, w ambasadach i konsulatach nie ma żadnych informacji.

Dziennikarka FMF24 dotarła do listu podpisanego przez grupę Polaków mieszkających w Belgii, którzy obawiają się czy ich głos zostanie policzony. W liście czytamy;

Domagamy się “niezwłocznego i skutecznego” poinformowania wyborców o terminach i procedurze rejestracji na listach wyborczych i zgłaszania chęci głosowania korespondencyjnego – mówi Cezary Lewanowicz, jeden z autorów listu. 

Autorzy listu zwracają uwagę, że konsulat musi rozesłać pakiety wyborcze do 22 czerwca. Apelują więc, żeby konsulat wysyłał je na bieżąco zaraz po tym, jak tylko ktoś się zarejestruje.

Jeżeli konsulat czekałby do 22 czerwca, to karty wprawdzie dojdą do adresatów, ale małe są szanse, że Polacy zdążą je odesłać z powrotem i że karty trafią do urn wyborczych 28 czerwca – mówi Tymowski jeden z autorów listu.

Tak określone terminy i napięty kalendarz wyborczy stwarzają ryzyko, że możliwość skutecznego skorzystania z prawa do głosowania korespondencyjnego będzie bardzo ograniczona” – czytamy w liście.

Źródło” RMF24


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

292 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments