Sanatorium w Ciechocinku, zakażonych koronawirusem; łącznie 21 osób


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Łącznie wymazy do badań pobrano od 286 kuracjuszy i 44 osób z personelu. Do tej pory potwierdzono zakażenie 21 osób.W poniedziałek uzdrowisko informowało o przetransportowaniu osób zakażonych do izolatorium w szpitalu w Grudziądzu.”Na ten moment wśród zakażonych nie ma ani jednego pracownika” – poinformowało uzdrowisko. Zakażeni są kuracjusze ze Szpitala Uzdrowiskowego nr 4.

Władze miasta mają nadzieję, że na jednym sanatorium się skończy. Apelują do kuracjuszy o rozsądek, a policja kieruje do uzdrowiska dodatkowe patrole.

Koronawirus w Ciechocinku. “Ludzie pytają, czy tańce są zakazane”

Tłumy na deptakach i w restauracjach, tańce i koncerty. Tak wyglądał Ciechocinek również w czasie epidemii. Nieodpowiedzialne zachowanie wielu odwiedzających zauważa Mirosław Ciuryło ze sztabu zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miejskim. – Jeśli chodzi o przemieszczanie się po mieście, to chyba tak jak wszędzie, ludzie nie zachowują dystansu. Podobnie było w lokalach. Teraz może trochę się to zmieni, bo ludzie się wystraszyli ostatnich przypadków.

Sanepid i policja prowadzą wzmożone kontrole, szczególnie w lokalach, gdzie odbywają się zabawy. Oni mogą reagować, ale samorząd takich uprawnień nie ma. Nie mamy nawet straży miejskiej – przyznaje Ciuryło. – Chociaż występowano do nas z wnioskiem, żeby burmistrz zakazał tańców w lokalach, ale burmistrz takich zarządzeń nie może wydawać – rozkłada ręce.Dzwonią do niego nie tylko zaniepokojeni mieszkańcy i kuracjusze. Dzwonią również ci, którzy mają zupełnie inne podejście. – Pytają się czy zakazane są tańce, czy nie będzie można lampki wina wypić, bo jak to jest zakazane, to nie ma po co przyjeżdżać – opowiada. – Są też telefony tych objętych kwarantanną w sanatorium. Dzwonią, bo im brakuje kawy, mają za mało torebek herbaty, tylko jedną butelkę wody mineralnej – uśmiecha się.

Krzysztof Jarosz, prezes Stowarzyszenia Komisji Zdrojowej.

Mam nadzieję, że pacjenci nie wpadną w panikę. To jest pierwszy przypadek tego typu, po wykryciu COVID-19 w sanatorium potencjalni kuracjusze nie wystraszą się i nie wyjadą z miasta.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments