W przyszłym tygodniu Wielka Brytania zaczyna szczepić na Covid-19


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Od przyszłego tygodnia, 7 grudnia w Zjednoczonym Królestwie ruszają szczepienia przeciwko SARS-2-Cov-19. Wielka Brytania jako pierwsza dopuściła preparat Pfizera i BioNTechu do użytku publicznego.

W pierwszej kolejności, seniorzy i pracownicy domów opieki.

W pierwszej kolejności zostaną zaszczepieni seniorzy – czyli osoby powyżej 65 roku życia oraz pracownicy domów opieki dla samych seniorów, w drugiej turze “pod igłę” mają iść pracownicy służb porządkowych takich jak policja, wojsko czy medycy. Trzecia tura to dopuszczenie do szczepień wszystkich obywateli.

Informujemy że szczepionka spełnia surowe normy bezpieczeństwa, jakości i skuteczności

Brytyjskie Ministerstwo Zdrowia

Wielka Brytania jako pierwsza na świecie certyfikuje preparat BioNTechu i Pfizera

MHRA – w pełni niezależny regulator – zatwierdził szczepionkę do wprowadzenia na rynek. NHS jest na to gotowa, więc od początku przyszłego tygodnia rozpoczniemy w tym kraju program szczepień ludzi przeciwko Covid-19. Jak wiemy z wcześniejszych zapowiedzi, szczepionka ta jest skuteczna, MHRA zatwierdziła ją jako klinicznie bezpieczną, a my mamy szczepionkę, więc to jest bardzo dobra wiadomość

Sky News Hancock dla stacji BBC

Już w październiku UK podpisała umowę na dostarczenie w pierwszej turze ponad 40 milionów szczepionek do kraju. To wystarczy na uodpornienie 20 mln mieszkańców. Rząd poinformował obywateli że lek Pfizera jest bezpieczny.

W tym miesiącu Wielka Brytania podpisała również umowy na zakup szczepionki od AstraZeneca w liczbie 100 mln sztuk oraz 7 milionów od amerykańskiego koncernu Moderna, wszystkie trzy szczepionki będą bazować na mRNA wirusa – czyli uodpornią organizm na RNA Covida.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments