fbpx

Sasin: “Już możemy produkować samochody elektryczne, ale nie wiemy jak je sprzedawać” – minister rządu polskiego.


3 comments, 14.9k
Subksrybuj nas na Google News

Jesteśmy gotowi produkować samochody elektryczne, ale nie wiemy jak je sprzedawać. Twierdzi Jacek Sasin. Swoich planów nie realizują bo są ambitne. Może ktoś to kupuje, ale mnie nie przekonało.

Możemy już dziś produkować, ale nie wiemy jak sprzedawać

Dziennikarz mówi że ze śmiechu łzy mu się cisną do oczu.

Panie ministrze wystarczy sprawdzić internet. W Niemczech produkcja samochodów to jedna z najbardziej znaczących gałęzi przemysłu. Do samochodów elenktycznych stosuje się różnego rodzaju zachęty, dopłaty itd. jest tego dużo. Twierdzi Pan że nie mamy polskich marek ? FSO, Syrena, Warszawa. Ludzie chętnie wrócą do tych nazw. W tuningowych garażach do Syren wstawiane są nawet silnik od Porsche.

  • Sasin: Powiem panu więcej, my jesteśmy dzisiaj gotowi do tego żeby te auta produkować , naprawdę
  • Robert Mazurek – jesteśmy gotowi do tego żeby produkować sto tys. śmigłowców
  • Sasin: Mamy bardzo udane prototypy, mamy know how, wiemy jak ta technologia powinna wyglądać, przez te kilka miesięcy udało mi się stworzyć, realny montaż finansowy aby taka fabrykę zbudować
  • Robert Mazurek: łzy do oczu mi się cisną
  • Sasin: proszę się nie hamować, pytanie jest takie jak sprzedać te samochody, bo dzisiaj konkurencja jest wielka na rynku, nie mamy polskiej marki na rynku motoryzacyjnym. …..

Robert Mazurek zadał też pytanie o losy naszych narodowych linii lotniczych LOT

Kilka tygodni temu Morawiecki ogłaszał z duma przyjecie jednej z niemickich lini lotniczych. Dziś coraz głośniej mówi się o bankructwie LOTu.

“Taki scenariusz jest możliwy, ale traktuję go jako absolutnie ostateczność” – przyznał w Porannej rozmowie w RMF FM Jacek Sasin odnosząc się do scenariusza kontrolowanej upadłości Polskich Linii Lotniczych LOT. Wicepremier i minister aktywów państwowych podkreślał, że w tej chwili “nie ma takiego pomysłu”. “Realizujemy inny scenariusz” – przekonywał. Według zapewnień wicepremiera LOT obecnie tnie koszty stałe, m.in. renegocjując umowy leasingowe samolotów. Rozważana jest też pomoc publiczna dla narodowego przewoźnika lotniczego.

Prowadzący rozmowę rozliczał polityka PiS również z realizacji programu Mieszkanie plus. O stopień postępów – a raczej jego brak – dopytywała ostatnio posłanka PiS i koleżanka Sasina z okręgu chełmskiego Anna Dąbrowska-Banaszek. “Proponuję pani poseł Banaszek, żeby zaczęła aktywnie działać w tym kierunku, żeby te mieszkania zaczęły być budowane” – stwierdził wicepremier. “To nie jest tylko kwestia rządu, do jest również kwestia samorządu, przygotowania odpowiedniej lokalizacji, działek, rozmów, współpracy” – dodawał.

Źródło, Więcej RMF-FM


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 14.9k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
6
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
9
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
8
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

Oni chcą prowadzić sieć sklepów spożywczych, coś czuje że do tej sieci sklepów jeszcze będziemy dokładać z podatków…

Winotna
Winotna
1 rok temu

Już wolałbym, żeby wszyscy ministrowie i vice-premierzy lepiej niczego nie rozpoczynali bo i tak wszystko spi…..szą.

bobo
bobo
1 rok temu

To jak to k…a nie uczyli historyka jak sprzedawać? Lekarza prof. ministra doktora nauczyli i wielu innych.Trzeba było uważać na wykładach