fbpx

Schetyna krytykuje brak porozumienia z lewicą.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

– Nie może być tak, że Platforma Obywatelska, partia najbardziej europejska, która jest konstruktorem przyprowadzenia ogromnych pieniędzy europejskich do Polski przez ostatnie lata, a może dziesięciolecia, że my jesteśmy razem z antyeuropejskimi politykami i głosujemy przeciwko pieniądzom europejskim, pieniądzom dla Polski. To jest oczywiście niemożliwe i tak nie będzie – mówił Grzegorz Schetyna w TVN24.

W dzisiejszej rozmowie Konrada Piaseckiego na antenie TVN, na temat aktualnej sytuacji politycznej wypowiedział się Grzegorz Schetyna –

Bitwa ciągle trwa i jeszcze jesteśmy przed tymi finalnymi decyzjami. Natomiast wszystko idzie w złą stronę Dodał, że po drugie, “wypełniany jest czek in blanco na ponad 250-270 miliardów złotych dla rządzącej ekipy bez konsultacji”. – Jestem zdumiony, że to poszło w tak złą stronę. Tak naprawdę Kaczyński, który był w fatalnej sytuacji (…) przecież on leżał już na deskach. Miał fatalną sytuację, nie miał głosów Solidarnej Polski i wystarczyło znalezienie wspólnej płaszczyzn dla klubów opozycyjnych, żebyśmy to głosowanie wygrali i żeby wymusić wprowadzenie projektu senackiego – mówił były szef PO.

Schetyna krytykuje Zarząd PO i pomysł koalicji 276

Schetyna: Jeżeli ktoś mówi o koalicji 276, jeżeli jest w polityce i skutecznie chce obalić rząd PiS, wygrać wybory, to musi liczyć na normalne relacje w opozycji i musi także budować relacje z Lewicą

Koalicja 276 miała być próbą zjednoczenia opozycji. Wspólne cele, czyli wolne sądy, wolne media miały scalić partie opozycyjne. Lewica i Hołownia nie przyjęli tego pomysłu entuzjastycznie.

Dziś 4 maja sejm ma się zebrać na nadzwyczajnym posiedzeniu. Głównym punktem porządku obrad będzie ratyfikacja umowy o zasobach własnych Unii Europejskiej. Pomimo że jest to umowa międzynarodowa i do jej przegłosowania Sejm powinien stosować regułę dwóch trzecich głosów, to PiS zdecydował, że wystarczy zwykła większość. To głosowanie odbędzie się pomimo tego, że rząd deklaruje szerokie konsultacje planu odbudowy z samorządami. Nie wiadomo co będą konsultować i co ustalać jeżeli ten plan będzie już zatwierdzony.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments