fbpx

Scheuring-Wielgus: “Mamy do czynienie z tchórzami, którzy się boją”.Przerwana dyskusja nad wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Nie ma tygodnia kiedy niedowidzielibyśmy się o kolejnej aferze związanej z ludźmi PiS. Prokuratura za czasów dobrej zmiany działa w tych sprawach bardzo opieszale. Władza nie chce nagłaśniania kompromitujących afer które w każdym demokratycznym kraju zakończyły by się dymisjami nawet całego rządu. Wniosek opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry został we wtorek w nocy negatywnie zaopiniowany przez sejmową komisję sprawiedliwości.

Ziobro odpowiada mówiąc tylko o Platformie.

Ziobro nie odpowiedział merytorycznie na żadne z zadanych pytań. Od ponad czterech lat słyszmy w kółko tę samo odpowiedź jak za PO-PLS było bardzo źle. Minister podkreślał, że pracę prokuratury dobrze oceniają same sądy. Z kolei zdaniem posłów Koalicji Obywatelskiej państwo jest “głuche na afery ludzi związanych z władzą”.

Za pozytywną opinią w sprawie wniosku głosowało 10 posłów, przeciw było 15, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Referując wniosek, przedstawicielka wnioskodawców Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej mówiła o “trefnym państwie PiS z trefnym ministrem sprawiedliwości”.

Afery związane z członkami rządu PiS

W relacji TVN24.pl czytamy : Posłanka wspomniała między innymi o zakupach resortu zdrowia związanych z zapobieganiem i zwalczaniem pandemii COVID-19. W mediach opisywano kontrowersje związane z tymi zakupami.

– Może po prostu państwo PiS jest głuche, ślepe i nieme za każdy razem, gdy chodzi o afery z ludźmi związanymi z obecną władzą – powiedziała.

– Z każdym dniem wydłuża się lista afer i nadużyć z udziałem ludzi obecnej władzy, z każdym dniem wydłuża się też lista zaniedbań prokuratury w tych sprawach i z każdym dniem wydłuża się lista pytań o odpowiedzialność do ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry za ten polityczny paraliż – mówiła posłanka

Amber Gold usprawiedliwieniem dla afery z maseczkami i respiratorami

Jeśli mamy sprawy, które pani podnosi: maseczek czy respiratorów, to przecież to jest sprawa dopiero co zaistniała, od razu wszczęliśmy śledztwo, doszło do licznych przeszukań, są powołani liczni biegli, odzyskujemy dane z zabezpieczonych nośników, zabezpieczyliśmy pieniądze. Żeby prokuratura tak działa w sprawie Amber Gold – odpowiedział na ten zarzut szef Zbigniew Ziobro.

W podobnym tonie wypowiadał się prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. Poinformował, że do dziś w ramach śledztwa prokuratorzy dokonali 15 przeszukań, zabezpieczyli komputery i telefony i przeprowadzili analizę bilingów telefonicznych osób podejrzewanych.

– Udało nam się na ujawnionych 11 rachunkach bankowych dokonać zabezpieczenia ponad dwóch milionów złotych, przesłuchaliśmy 13 świadków, między innymi ministra zdrowia, uzyskaliśmy już cztery opinie biegłych – mówił prokurator krajowy.

Przerwane posiedzenie, ministrowi nie podobała się dyskusja

Po tym jak posłowie i posłanki opozycji zaczęli dopytywać się o sprawę ułaskawienia pedofila, na wniosek wiceprzewodniczącej komisji Anny Milczanowskiej (PiS), według której wśród posłów rozgorzały “nienawistne emocje”, dyskusja została zamknięta, zanim posłowie mogli zadać pytania. Posłowie opozycji sprzeciwiali się tej decyzji.

– Chcemy zadawać pytania, na tym polega wotum nieufności

– mówił poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Zimoch.

“Państwo się boicie, dlatego robimy to dwa dni po wyborach, w środku nocy”

– Jakbyście nie mieli państwo niczego do ukrycia, to ten wniosek byłby rozpatrywany w piątek o godzinie 12 przed wyborami. Państwo się boicie, dlatego robimy to dwa dni po wyborach, w środku nocy – mówiła wiceprzewodnicząca komisji Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Podkreślała również, że decyzja ta naruszała regulamin, ponieważ najpierw należało wyczerpać listę mówców.

Źródło TVN 24 oraz iTV Sejm – transmisje


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments