fbpx

Sekret Chińskiej Republiki Ludowej. Tortury, Morderstwa, Aresztowania.


447
Subksrybuj nas na Google News

Falun Gong , inna nazwa Falun Dafa, Wielkie Prawo Koła – chińska praktyka duchowa, która łączy medytację i ćwiczenia Qi Gong z filozofią moralną opartą na zasadach Prawdy , Życzliwości i Cierpliwości .


Pomimo że praktyka ta początkowo cieszyła się znacznym wsparciem ze strony chińskiego rządu, to pod koniec lat 1990, Komunistyczna Partia Chin zaczęła postrzegać ją jako potencjalne zagrożenie w związku z jej popularnością, niezależnością od Państwa , napięcia wzrosły w kwietniu 1999 roku, kiedy przeszło 10.000 praktykujących zebrało się na pokojowej manifestacji wzdłuż muru otaczającego Zhongnanhai, teren rezydencji najwyższych władz Państwowych w Pekinie, aby żądać prawnego uznania i wolności od ingerencji państwa. Ta demonstracja jest uważana za katalizator późniejszych prześladowań.
Chińscy policjanci bezwstydnie prześladują kobiety praktykujące Falun Gong. Zrywają z nich ubrania, a następnie biją. Po pobiciu, ciała ofiar są pokryte siniakami i skaleczeniami. Duża część kobiet praktykujących to starsze panie. Wiele z nich zostało pobitych do śmierci, jednakże policja mówiła rodzinom, że umarły z powodu zawału serca lub wymyślali jakieś inne historie.
Policja nakazuje współwięźniom monitorowanie praktykujących 24 godziny na dobę. Praktykujący są pozbawiani snu przez kilka dni do nawet pół miesiąca. Natomiast współwięźniowie zmieniają się i odpoczywają. Kiedy praktykujących ogarnia senność, więźniowie kłują ich igłami. Niektórzy praktykujący byli kłóci tak często, że ich ciała dostawały drgawek.

Praktykującym zerwano ubrania, a następnie, wbrew ich woli, pobrano dwie duże fiolki krwi od każdego z nich. Następnie lekarze płci męskiej prześwietlili praktykujących, podczas gdy funkcjonariusze policji obserwowali ich z pokoju obok.
Policja nie podała powodu pobrania próbek krwi.
To nie pierwszy raz gdy praktykujący Falun Gong zostali poddani przymusowym poborom krwi. Według jednego raportu, funkcjonariusz policji z prowincji Guizhou ujawnił, że: “Próbki krwi mają być zabezpieczone od wszystkich, którzy praktykują, lub w przeszłości praktykowali Falun Gong, w celu zbudowania bazy DNA”.

Praktykujący obrabowani z pieniędzy i innych rzeczy osobistych
Gdy pani Liu Chunlan została aresztowana na przystanku autobusowym, policja zabrała 1000 juanów, które miała przy sobie. Następnie splądrowali jej dom i zabrali ponad 18 tys. juanów w gotówce i dwa laptopy. Dwóch praktykujących, którzy ją odwiedzili, także zostało aresztowanych. Zabrano ich do lokalnego Posterunku Policji Jianshe, a następnie przeniesiono do Ośrodka Zatrzymań Nangou w mieście Fushun.
Praktykująca Falun Dafa Wang Li umiera po ośmiu dniach od zaaresztowania

Przykład z Raportu

Imię i nazwisko:: Wang Li

Płeć: Kobieta 
Wiek: 38 lat 
Adres zam.: Blok przyzakładowy Przemysłu Metalurgicznego we wsi Wangjiazhuang,
Miejsce pracy: Zakłady Metalurgiczne Gaoni (obecnie zbankrutowany)

Data śmierci: 28 październik 2009 r.

Data ostatniego zaaresztowania: 20 październik 2009 r.

Miejsce ostatniego uwięzienia: zakład karny w Gaoni
Formy prześladowań: bicie, tortury, przesłuchania

20 października 2009 r. po południu, Wang użyła swojej karty kompensacyjnej za bezrobocie, chcąc kupić sobie coś do jedzenia. Pracownica, która ją obsługiwała, zobaczyła z informacji na komputerze, że Wang była poszukiwana za praktykowanie Falun Gong i oszukując ją, że komputer odczytał mylne informacje, kazała jej udać się na drugie piętro do biura, żeby je sprostować. W międzyczasie, osoba ta zadzwoniła po policję i w ten sposób Wang została zaaresztowana. Policja zabrała Wang do biura komendy w Gaoni, a następnie do Biura 6-10 (specjalnie założonego do prześladowań Falun Gong). Kiedy tydzień później rodzina jej przyniosła dla niej ubranie, nieoczekiwanie dowiedziała się, że Cao już nie żyła, a za powód śmierci podano zawał serca. Jednak najbliżsi jej zobaczyli po ogólnych oględzinach jej ciała, że nosiły poważne rany i stłuczenia.
Jeden ze świadków, który tam pracuje, powiedział, że podczas przesłuchania, Wang odmawiała odpowiadania na zadawane przez policję pytania, dlatego, żeby ją zmusić, barbarzyńsko ją bili aż do spowodowania jej śmierci.
do ministra spraw zagranicznych
w sprawie prześladowania kobiet praktykujących Falun Gong w Chinach
Szanowny Panie Ministrze! Centrum Informacyjne Falun Dafa informuje o brutalnym traktowaniu osób praktykujących Falun Gong w Chinach. Niemalże 12 lat po tym, jak partia komunistyczna rozpoczęła swoją kampanię, by wyeliminować tę duchową praktykę, przemoc stosowana przeciwko kobietom pozostaje jedną z najbardziej barbarzyńskich i powszechnych metod, jakie kiedykolwiek odnotowano. ˝Niemoralne czyny, które najbardziej zaszokowały moją duszę, to regularne i wulgarne praktyki napastowania kobiecych narządów płciowych przez personel biura 6-10 i policję˝ pisze wybitny adwokat Gao Zhisheng w liście otwartym do chińskich władz przedstawiającym jego dochodzenie w sprawie tortur na praktykujących Falun Gong w północno-wschodnich Chinach, nawołując tym samym do zakończenia prześladowań.

Rysunek z akt sprawy, prowadzonej przez Amnesty International.

˝Narządy płciowe i piersi niemalże każdej kobiety (…) były celem najbardziej odrażających tortur o charakterze seksualnym˝

. Formy nadużyć zaczynają się od rażenia pałkami elektrycznymi sutków kobiet, przez napaści z zastosowaniem ostrych narzędzi aż do przymusowych aborcji. Do ofiar zaliczają się zarówno młode studentki i uczennice szkół, jak również kobiety wieku starczego. Sprawcami tych napaści są zarówno mężczyźni – policjanci, jak i kobiety pełniące rolę strażników więziennych. Podstawową przyczyną wyżej wymienionych przypadków przemocy nie są normy kulturowe ani wypaczenie moralne strażników więziennych. Raczej, w przypadku Falun Gong, systematycznie stosowana przemoc seksualna i upokorzenie zatrzymanych kobiet wywodzą się z nakazu nadanego przez przywódców partii komunistycznej, by stosować wszelkie konieczne sposoby, aby ˝transformacja˝ praktykujących Falun Gong zakończyła się sukcesem.Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

447

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments