fbpx

Sensacyjny nowy sondaż Ipsos. PiS nerwowo przebiera nogami!


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Są wyniki sondażu dla OKO.press, sporządzone przez Ipsos. Okazuje się, że partia rządząca jest w nieciekawej sytuacji! Te dane źle im wróżą.

Wyniki sondażu, który zakończył się 25 listopada mogą być dla Jarosława Kaczyńskiego niepokojące. Jego przewaga nad opozycją po prostu stopniała. PiS (29%) goni Koalicja Obywatelska (23%), za nią Polska 2050 Szymona Hołowni (20%). Trzecie miejsce na podium zajmuje Lewica (10%), a czwarte – Konfedracja (9%). Z Sejmu wypadłoby PSL (4%), który obecnie posiada 40 mandatów.

Sondaż ułożył następujący podział mandatów poselskich:

PiS – 161 mandatów (-72)
KO – 120 mandatów (-14)
Polska 2050 – 103 mandaty
Lewica – 42 (-6)
Konfederacja – 33 (+22)

PiS utraciłoby większość w Sejmie. Nawet, gdyby połączył siły razem z Konfederacją, to nie udałoby mu się jej utrzymać. Zjednoczona opozycja trzymałaby Kaczyńskiego w ryzach. Co prawda, aby zablokować weto prezydenta potrzeba min. 276 głosów poselskich, jednak ustawy proponowane przez PiS nie mogłyby już być tak szybko uchwalane. Trend utrzymuje się bez zmian – na PiS głosują najczęściej mieszkańcy wsi, a na demokratyczną opozycję (Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Lewica) mieszkańcy miast.

Jest to dość ciekawe, gdyż według dynamicznie zmieniającego się trendu, to Hołownia podbiera Kaczyńskiemu wieś. Miasto schyla się głównie ku KO i Lewicy. Prawdopodobnie powodem mogą być skandale kościelne ostatniego miesiąca, ale także katolicki konserwatyzm Hołowni. Są to znaczne straty dla PiS. Partia Kaczyńskiego może po prostu oddać władzę w następnych wyborach. Prezesowi nie pomagają ani nieudolny rząd, ani Strajk Kobiet, ani retoryka wobec Unii Europejskiej. Większość Polaków po prostu nie chce oddalić się od zachodu Europy.

Badanie zostało przeprowadzone metodą sondażu telefonicznego CATI, udział w nim wzięło 1000 osób.

źródło: OKOpress.pl

Czarzasty: Kaczyński skończy jak Trump


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
6
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ