Serbowie na ulicach.Bunt społeczeństwa przeciwko Władzy.


110
Subksrybuj nas na Google News

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić zapowiedział ponowne wprowadzenie restrykcji. Jak oświadczył obywatelom, to konieczna decyzja z powodu narastającej liczby przypadków koronawirusa w państwie.

Po oświadczeniu prezydenta na ulicach pojawiły się tłumy protestujących. Jeszcze tego samego dnia przed parlament w Belgradzie przyszło kilka tysięcy osób. Niewielka grupka wdarła się do środka budynku. Zostali zatrzymani przez policję.

Foto:AFP , z ulic Serbii .Protest przeciwko decyzji Prezydenta.

Protestujący zebrali się przed siedzibą parlamentu, gdzie skandowali antyprezydenckie hasła, m.in. “Stop Vuczić”, “Rezygnacja”. Rzucano także kamieniami w stronę policji, która odpowiedziała gazem łzawiącym.

Serbia na Ulicach. Koronawirus zbiera żniwo śmiertelne.

Ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby zmarło w Serbii z powodu koronawirusa 13 osób, co jest najwyższym dziennym przyrostem zgonów w tym kraju od początku pandemii. Potwierdzonych zostało 299 zakażeń. Łącznie w Serbii stwierdzono od początku pandemii 16 719 przypadków koronawirusa i 330 zgonów.

– Nikt nie wytrzyma tych liczb, nie chcemy zabijać naszych lekarzy – mówił Vuczić, ogłaszając decyzję o godzinie policyjnej w weekend. Dodał, że w szpitalach przebywa 4000 pacjentów, chorych na COVID-19 i lekarze już narzekają na nadmiar pracy i brak środków do walki z chorobą.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

110

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments