fbpx

Sikorski wbił na konferencję Kowalskiego. “Panowie okłamujecie Polaków”


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Dzisiaj w Sejmie doszło do kłótni między wiceministrem aktywów państwowych Januszem Kowalskim a europosłem Koalicji Obywatelskiej Radosławem Sikorskim w związku z unijnym budżetem.

Jedynie Polska i Węgry sprzeciwiły się propozycji unijnego budżetu na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy po kryzysie pandemicznym. Oba państwa próbują zahamować mechanizm powiązania wypłaty europejskich środków z przestrzeganiem zasad praworządności. 

Publiczna kłótnia

Poseł Solidarnej Polski oraz wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski wypowiadał się dzisiaj w Sejmie w związku z budżetowym wetem. Jego wypowiedzi uważnie słuchał europoseł Koalicji Obywatelskiej Radosław Sikorski, który zarzucił mu kłamstwo, mówiąc:

“Panowie okłamujecie Polaków, jeżeli chodzi o Unię Europejską na przykład w tym, że praworządność jest zagrożeniem dla suwerenności”

Na pytanie Kowalskiego, czy nie jest zagrożeniem dla suwerenności, Radosław Sikorski odpowiedział: “Jesteście pierwszą ekipą Ministerstwa Sprawiedliwości w jakimkolwiek kraju europejskim, która jest przeciwko praworządności”.

Janusz Kowalski postanowił przypomnieć Sikorskiemu, że w styczniu 2009 roku Polska była szantażowana, a Gazprom przestał przesyłać do Polski gaz.

“Wtedy świętej pamięci prezydent Lecha Kaczyński, którego pan również był współpracownikiem i również PiS, prezes Jarosław Kaczyński w sytuacji, kiedy Polska była szantażowana przez Federację Rosyjską, stanęli po stronie rządu PO, ponieważ to jest właśnie polska racja stanu”

Dodał, że dzisiaj Polska jest szantażowana przez Niemcy.

Według Sikorskiego Polska nie jest szantażowana. – Polska po prostu kolejny raz przegrała głosowanie 25:2, bo przegrywacie kolejne głosowania, bo nie umiecie negocjować – podkreślił europoseł. Na co wiceminister z Solidarnej Polski odparł: “Jeśli ktoś kogoś szantażuje, a nas dzisiaj Niemcy i Bruksela szantażują, chcąc wprowadzić rozporządzenie, które jest niezgodne z europejskim traktatem, pana obowiązkiem – jako obywatela Polski i byłego ministra spraw zagranicznych – jest stanąć po stronie Rzeczypospolitej”.

Jako odpowiedź Sikorski powtórzył, że PiS przegrało głosowanie w UE. – Proszę nie szczuć Polaków przeciwko Unii Europejskiej – dodał.

Kowalski podkreślił, że chciałby, aby opozycja zachowywała się lojalnie wobec Polski i wypowiadała się zgodnie z jej interesem. Sikorski w odpowiedzi stwierdził, że “pieniądze europejskie i praworządność są w Polskim interesie narodowym”. – A wy chcecie nas pozbawić jednego i drugiego – podkreślił.

II wersja znaleziona na Facebooku z Wyborczej

Radosław Sikorski: “Nie daruję jeżeli coś się stanie Romanowi Giertychowi”

Nowe formy protestu młodzieżowego. “TECHNO RAVE” pod sejmem. Policja nie ustępuje.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments