fbpx

Spiskowe teorie stają się faktem?! UE coraz bliżej wprowadzenia paszportu covidowego!


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Kraje członkowskie Unii Europejskiej zgodziły się na negocjacje ws. uniwersalnego paszportu covidowego, który miałby pozwolić na swobodne podróżowanie obywatelom UE po szczepieniu lub z negatywnym wynikiem testu.

Bez paszportu nigdzie nie polecimy?

Według projektu paszporty covidowe mają pozwolić na swobodne przemieszczanie się obywatelom krajów ze strefy Unii Europejskiej z negatywnym wynikiem testu PCR lub po drugiej dawce szczepionki przeciw SARS-2-CoV-19.

Ostateczne rozmowy ws. przyjęcia projektu mają się odbyć w maju.

Koncepcja o nazwie “Cyfrowy Zielony Certyfikat” inaczej nazywana również “paszportem covidowym” ma ułatwić podróżowanie podczas pandemii COVID-19.

O sprawie na swoim Twitterze pisze Ursula von der Leyen (przewodnicząca KE) oraz Antonio Costa (premier Portugalii)

Treść Twitta przedstawia się następująco.:

Ważny krok naprzód: przybliża nas do celu, jakim jest wprowadzenie certyfikatu do czerwca, aby umożliwić Europejczykom bezpieczne podróżowanie tego lata. Certyfikat będzie akceptowany w całej UE i dostępny dla każdego. Na razie musimy zachować ostrożność, ale czas się przygotować!

Oficjany komunikat na Twitterze Ursuli von der Leyen

Czym jest paszport antycovidowy?

Cyfrowy Zielony Certyfikat ma być dowodem na to, że osoba przyjęła drugą dawkę szczepionki lub uzyskała negatywny wynik testu PCR. Cały paszport będzie dostępny w formie elektronicznej, trzeba będzie pobrać aplikację na smartfona, tam będzie dostępny kod QR i cyfrowy podpis potwierdzający autentyczność.

Komisja Europejska ma również stworzyć specjalny portal internetowy z bazą danych osób zaszczepionych, dzięki którym będzie można weryfikować zaszczepione osoby na terenie całej Unii Europejskiej.

O tym jak certyfikat będzie działał będą decydowały same państwa członkowskie i prawa oraz przywileje związane z paszportem covidowym będą ustalane samodzielnie przez każde państwo.

Certyfikaty będą zawierały ograniczony zestaw informacji, takich jak dane osobowe, data urodzenia, data wydania, informacje na temat szczepionki, wyniku testu PCR lub powrotu do zdrowia oraz identyfikator zaświadczenia.

Poruszenie w środowisku spiskowym

Potwierdzenie prac nad certyfikatem covidowym wywołało gigantyczne poruszenie w środowisku sceptycznym oraz spiskowym. Bardzo krytycznie całej sprawie przygląda się polski kanał o tematyce spiskowej o nazwie “Suwerenny PL”, który w swoim najnowszym materiale mocno krytycznie wypowiedział się o elektronicznym certyfikacie.

Link do filmu kanału Suwerenny PL

Bez szczepionki nie będziemy mogli się przemieszczać

Fragment z filmu pochodzącego z kanału “Suwerenny PL”

Jako redakcja Gazety Plus nie popieramy w żadnym stopniu stanowiska środowisk spiskowych i sceptycznych. Opinię na ten temat pozostawiamy czytelnikom.

O sprawie pisał Business Insider oraz PAP.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
3
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments