Społeczność Białoruska na ulicach Warszawy.Wolność dla Więźniów Politycznych


245
Subksrybuj nas na Google News

W Sobotę 27.06.2020 r na ulicach Warszawy , miało miejsce wydarzenie zorganizowane przez Społeczność Białoruską która zamieszkuje w Polsce.

Jedno z Haseł na Demonstracji. Foto:Andrzej Woszczyński

Jak było można przeczytać na opisie wydarzenia ( Facebook),

Białoruś czekają 9 sierpnia kolejne wybory prezydenckie. Jak do tej pory wszystkie od 1994 wygrywał Łukaszenka. Teraz pewnie też wygra. O ile można mówić o “wygrywaniu” w wyścigu, w którym samemu jest się sędzią. Co z tego, że się ma tylko 3% poparcie w społeczeństwie, skoro ma się aparat władzy i represji.Efekty widzimy już od dłuższego czasu – od początku maja na różnych protestach zatrzymano ponad kilkaset osób. Jakiś czas temu aresztowano jednego z potencjalnych kandydatów, blogera Siarhieja Cichanouskiego (którego prezydent nazywa “pryszczatym”). Ponieważ siedział w areszcie władze nie przyjęły jego kandydatury przez brak podpisu. Ponieważ dokumenty składała żona – podpisała się sama – i teraz to ona będzie startować w wyborach (chociaż wg prezydenta “społeczeństwo nie dojrzało u nas do głosowania na kobietę, to nie Litwa”). Dwa dni później aresztowano kolejne 30 osób. Ostatnio reżim wyłapuje ludzi prosto z ulicy. Bo kto im zabroni.

2000 Białorusinów pod PKiN w Warszawie.

Udział wzięło według rożnych źródeł około 2000 osób z Białorusi i Polaków którzy popierają Wolną Białoruś. Uczestnicy spod pomnika Tadeusza Kościuszki przeszli pod Pałac Kultury i Nauki , gdzie stworzyli [ Łańcuch Wolnych Białorusinów . W śród uczestników było można zauważyć Flagi Unii Europejskiej , Polski , Ukrainy i społeczności LGBT.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

245

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments