fbpx

STADION NARODOWY W WARSZAWIE – SZPITALEM POLOWYM.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Z informacji jakie uzyskaliśmy od rzecznika prasowego spółki PL2012+ , która zarządza stadionem narodowym . Stadion na polecenie Premiera z dniem 19.10.2020 r zostaje przekształcony w Szpital Polowy.

W pierwszej części będzie miejsce dla około 500 pacjentów . Właśnie trwa montaż niezbędnych urządzeń do podawania tlenu dla pacjentów którzy będą w tym czasowym szpitalu.

Niezależnie od tego będziemy chcieli również z ministrem obrony narodowej przeanalizować możliwość budowania, czy powoływania przy szpitalach wojskowych tzw. szpitali polowych, które będą mogły poszerzyć ofertę przede wszystkim w zakresie intensywnej terapii, bo w najczarniejszych, najgorszych scenariuszach, to będzie najważniejszy element, z którym będziemy musieli się zmierzyć – dodał Niedzielski.

Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tys. łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym – powiedziała osoba z otoczenia Kancelarii Premiera.

W budowie szpitala na PGE Narodowym pomaga wojsko.

Szpital w Warszawie jest budowany, choć według zapewnień wojewody Konstantego Radziwiłła na Mazowszu są obecnie 1493 łóżka, przeznaczone do leczenia pacjentów chorych na Covid-19, z czego wolnych jest 593, w tym 34 łóżka respiratorowe. Radziwiłł napisał o tym w opublikowanym w niedzielę, w którym podkreślał, że „nieprawdziwe są rozpowszechniane informacje o braku respiratorów”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ