Stan Oregon całkowicie dekryminalizuje narkotyki


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Na terenie całego stanu od tygodnia działa już dekret dekryminalizujący narkotyki. Na pierwsze efekty wejścia w życie nowych rozporządzeń na terenie stanu będziemy pewnie musieli poczekać kilka miesięcy.

Dekryminalizacja narkotyków – co to znaczy?

Od 4 listopada na terenie stanu można posiadać przy sobie legalnie każdy narkotyk, od marihuany przez grzyby halucynogenne na MDMA kończąc. Nie będą groziły już kary więzienia za posiadanie przy sobie małych ilości narkotyków. Stan będzie również fundował z własnych pieniędzy terapie które mają pomagać ludziom w uzależnieniach

Posiadanie przy sobie większych ilości narkotyków wciąż może grozić zatrzymaniem przez policję, lokalny rząd właśnie stara się ustalić tzw. “granicę komercyjną” po przekroczeniu której wciąż będzie można zostać ukaranym.

Delegalizacja narkotyków ma być młotem w walce z tzw. “kryzysem narkotykowym” który trawi Stany Zjednoczone jeszcze od administracji Obamy. W Portugalii delegalizacja małych ilości twardych narkotyków przyniosła znaczący spadek w uzależnieniach i śmierciach spowodowanych przedawkowaniem narkotyków.

Kolejne 5 stanów w kolejce w ciągu 2 lat

W kolejce do dekryminalizacji tzw. ciężkich narkotyków w ciągu najbliższych dwóch lat stoją również stany Kalifornia, Vermont, Waszyngton, New Jersey i Maine.

W międzyczasie w pięciu kolejnych stanach zdekryminalizowano rekreacyjną marihuanę i są to Arizona, Mississippi, Montana, New Jersey i Dakota Południowa.

Oregon może być iskrą zapalną która sprawi że w całych Stanach Zjednoczonych może dojść do dekryminalizacji małych ilości narkotyków.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
19 dni temu

Może autor sprawdzi co znaczy delegalizacja?