fbpx

Stanowcze oświadczenie Episkopatu Polski: Ciąży nad Tobą grzech ciężki, jeśli uczestniczysz w marszach “za aborcją”


5 comments, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak, przedstawił stanowisko Kościoła wobec osób przeciwstawiających się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Uczestnictwo człowieka wierzącego w manifestacji za prawem wyboru w sprawie aborcji oznacza, że ta osoba popełnia “grzech”. Dodał, że demonstrujący “muszą w sumieniu wziąć za to odpowiedzialność”.

Jeżeli jest to demonstracja za tym, żeby przerywać życie ludzkie, żeby przerywać ciążę i w ten sposób zabijać ludzkie płody, to oczywiście, że uczestnictwo w takiej manifestacji człowieka wierzącego oznacza, że popełnia grzech ciężki. Nie powinien tego robić – powiedział w Polsat News ks. Gęsiak.

Stwierdził też, że “nie może wejść w sumienie” katolików uczestniczących w demonstracjach i “nie może decydować o tym, kto jaką podejmuje decyzję”. Przestrzegł również, że popieranie “jakiejkolwiek ustawy” dopuszczającej przerwanie ciąży jest postępowaniem “wbrew nauce Kościoła”.

Rzecznik biskupów dodał, że “każdy oczywiście decyduje za siebie” i bierze odpowiedzialność za te decyzje, bo “jesteśmy przecież ludźmi wolnymi”. – A człowiek wolny wie także, że jeżeli postępuje źle, może tak zrobić, ale musi w sumieniu wziąć za to odpowiedzialność – stwierdził. 

Abp Stanisław Gądecki po decyzji TK wydał oświadczenie, w którym wyraża wielką radość z “decyzji Trybunału”

Z wielkim uznaniem przyjąłem dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Życie każdego człowieka przedstawia przed Bogiem taką samą wartość i powinno być w takim samym stopniu chronione przez państwo – napisał między innymi Gądecki.

źródło: gazeta.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5 comments, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
10
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 rok temu

ten cały biskupi episkopat to pokłosie pontyfikatu karola wojtyły któtko mówiąc jaki pontyfikat tacy biskupi polki zapamiętajcie że to zakonnik dominikanin powiedzał o nich ladacznice kościelne bo ich zadaniem jest przekonyawnie na argumenty a nie rozwiązania siłowe jak robili to naziści i kler w średniowieczu bo im się marzy inkwizycja i stosy kobiet palonych żywcem taki obraz wykreowali nam biskupi pasibrzuchy i pedofile

Ezop
Ezop
1 rok temu

Nauka kościoła ma niewiele wspólnego z nauką! Wypowiedzi tych panów tylko pokazują jakimi oni są krętaczami i jak płytka jest ich moralność. Niby mamy wolną wolę, ale nie tak do końca, bo to grzech jak się sprzeciwimy temu co mówią biskupi, bo oni przecież wiedzą lepiej! Wynika z tego, że biskupi jako jedyni wiedzą co Bóg ma do powiedzenia w sprawie protestów antyaborcyjnych, a KK jest jedyną instytucją która w tej sprawie może podejmować autorytatywne decyzje!

Chrześcijanin
Chrześcijanin
1 rok temu

Szanowni Panowie Klechy, może jednak warto się obudzić ? Przyznać się do pedofilii, homoseksualizmu w Kościele, parcia na kasę, kochanek rodzących ( lub poddawanych za waszą zgodą “terminacji” ciąży waszych Kobiet… Waszych, bo nimi rządzicie )? Może warto rozważyć pokorę ?? Zanim zamiast odganiać Łamignatami Jednokomórkowymi ludzi od Kościołów, będziecie w nich sami??? Nie wiem, ile wiedzą inni, ale za mojej pamięci mój … katecheta miał w sąsiedniej wsi kobietę, z którą miał dzieci nazywające go ” wujkiem”, kolejny próbował mnie zgwałcić, mojego wujka molestował ksiądz przez tak wiele lat, że wujek nigdy nie znalazł spokoju ani żadnej normalnej relacji… Czytaj więcej »

KAT
KAT
1 rok temu

Protesty kobiet bardzo ostro potępiał ojciec Rydzyk. Rydzykowi nie brakuje sprytu w manipulowaniu społeczeństwem, co jest widoczne nawet dla niewidomych. Szkoda tylko, że jego postępowanie obraz kościoła czyni naiwnym, zacofanym i prymitywnym, a przez to odpychającym ludzi o poziomie intelektualnym powyżej niskiego. Jakoś tak jest, że elity kościoła polskiego manipulację społeczeństwem mają zaszytą w genach. Świeży przykład, to wypowiedź w TVN24 (fakty po faktach) ks. prof. Szostka. Mimo ze profesor wzbudza wielki szacunek swoim wysokim poziomem naukowym, moralnym (patrz też odejście profesora z KUL) oraz jest daleki od katolickiego fundamentalizmu, tak wypowiada się w trwającej dziś dyskusji o dopuszczalności aborcji:… Czytaj więcej »

Jan
Jan
1 rok temu

A może by#cie napisali jakiego boga czcicie. Mój Bóg jest nieskończenie dobry, umarł zresztą na krzyżu za ludzi, również za mnie. Dlatego jestem Jego dzieckiem i kocham Go bezgranicznie. On na pewno rozumie nasze dzielne panie i poparłby ich protest.