Stanowcze oświadczenie Episkopatu Polski: Ciąży nad Tobą grzech ciężki, jeśli uczestniczysz w marszach “za aborcją”


5 comments, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak, przedstawił stanowisko Kościoła wobec osób przeciwstawiających się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Uczestnictwo człowieka wierzącego w manifestacji za prawem wyboru w sprawie aborcji oznacza, że ta osoba popełnia “grzech”. Dodał, że demonstrujący “muszą w sumieniu wziąć za to odpowiedzialność”.

Jeżeli jest to demonstracja za tym, żeby przerywać życie ludzkie, żeby przerywać ciążę i w ten sposób zabijać ludzkie płody, to oczywiście, że uczestnictwo w takiej manifestacji człowieka wierzącego oznacza, że popełnia grzech ciężki. Nie powinien tego robić – powiedział w Polsat News ks. Gęsiak.

Stwierdził też, że “nie może wejść w sumienie” katolików uczestniczących w demonstracjach i “nie może decydować o tym, kto jaką podejmuje decyzję”. Przestrzegł również, że popieranie “jakiejkolwiek ustawy” dopuszczającej przerwanie ciąży jest postępowaniem “wbrew nauce Kościoła”.

Rzecznik biskupów dodał, że “każdy oczywiście decyduje za siebie” i bierze odpowiedzialność za te decyzje, bo “jesteśmy przecież ludźmi wolnymi”. – A człowiek wolny wie także, że jeżeli postępuje źle, może tak zrobić, ale musi w sumieniu wziąć za to odpowiedzialność – stwierdził. 

Abp Stanisław Gądecki po decyzji TK wydał oświadczenie, w którym wyraża wielką radość z “decyzji Trybunału”

Z wielkim uznaniem przyjąłem dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Życie każdego człowieka przedstawia przed Bogiem taką samą wartość i powinno być w takim samym stopniu chronione przez państwo – napisał między innymi Gądecki.

źródło: gazeta.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5 comments, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
9
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
25 dni temu

ten cały biskupi episkopat to pokłosie pontyfikatu karola wojtyły któtko mówiąc jaki pontyfikat tacy biskupi polki zapamiętajcie że to zakonnik dominikanin powiedzał o nich ladacznice kościelne bo ich zadaniem jest przekonyawnie na argumenty a nie rozwiązania siłowe jak robili to naziści i kler w średniowieczu bo im się marzy inkwizycja i stosy kobiet palonych żywcem taki obraz wykreowali nam biskupi pasibrzuchy i pedofile

Ezop
Ezop
25 dni temu

Nauka kościoła ma niewiele wspólnego z nauką! Wypowiedzi tych panów tylko pokazują jakimi oni są krętaczami i jak płytka jest ich moralność. Niby mamy wolną wolę, ale nie tak do końca, bo to grzech jak się sprzeciwimy temu co mówią biskupi, bo oni przecież wiedzą lepiej! Wynika z tego, że biskupi jako jedyni wiedzą co Bóg ma do powiedzenia w sprawie protestów antyaborcyjnych, a KK jest jedyną instytucją która w tej sprawie może podejmować autorytatywne decyzje!

Chrześcijanin
Chrześcijanin
24 dni temu

Szanowni Panowie Klechy, może jednak warto się obudzić ? Przyznać się do pedofilii, homoseksualizmu w Kościele, parcia na kasę, kochanek rodzących ( lub poddawanych za waszą zgodą “terminacji” ciąży waszych Kobiet… Waszych, bo nimi rządzicie )? Może warto rozważyć pokorę ?? Zanim zamiast odganiać Łamignatami Jednokomórkowymi ludzi od Kościołów, będziecie w nich sami??? Nie wiem, ile wiedzą inni, ale za mojej pamięci mój … katecheta miał w sąsiedniej wsi kobietę, z którą miał dzieci nazywające go ” wujkiem”, kolejny próbował mnie zgwałcić, mojego wujka molestował ksiądz przez tak wiele lat, że wujek nigdy nie znalazł spokoju ani żadnej normalnej relacji… Czytaj więcej »

KAT
KAT
24 dni temu

Protesty kobiet bardzo ostro potępiał ojciec Rydzyk. Rydzykowi nie brakuje sprytu w manipulowaniu społeczeństwem, co jest widoczne nawet dla niewidomych. Szkoda tylko, że jego postępowanie obraz kościoła czyni naiwnym, zacofanym i prymitywnym, a przez to odpychającym ludzi o poziomie intelektualnym powyżej niskiego. Jakoś tak jest, że elity kościoła polskiego manipulację społeczeństwem mają zaszytą w genach. Świeży przykład, to wypowiedź w TVN24 (fakty po faktach) ks. prof. Szostka. Mimo ze profesor wzbudza wielki szacunek swoim wysokim poziomem naukowym, moralnym (patrz też odejście profesora z KUL) oraz jest daleki od katolickiego fundamentalizmu, tak wypowiada się w trwającej dziś dyskusji o dopuszczalności aborcji:… Czytaj więcej »

Jan
Jan
24 dni temu

A może by#cie napisali jakiego boga czcicie. Mój Bóg jest nieskończenie dobry, umarł zresztą na krzyżu za ludzi, również za mnie. Dlatego jestem Jego dzieckiem i kocham Go bezgranicznie. On na pewno rozumie nasze dzielne panie i poparłby ich protest.