Stowarzyszenie Marsz Niepodległości: Konopnicka nie była w związku z kobietą, jedynie mieszkała z przyjaciółką. Czemu więc wpisy na ich profilu pojawiają się i szybko znikają?


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nagłaśnia tegoroczne wydarzenie z wykorzystaniem cytatów polskich wybitnych pisarzy i poetów. Wśród nich znalazła się Maria Konopnicka, która jak wiadomo była feministką, miała liberalne poglądy i przez 20 lat żyła w związku z kobietą. Stowarzyszenie odpowiedziało internautom, że… po prostu mieszkała ze swoją przyjaciółką.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości regularnie publikuje na swoim Facebooku grafiki z cytatami wybitnych narodowych wieszczów czy poetów, takich jak Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński czy Juliusz Słowacki. Wymienili również Marię Konopnicka, na co szybko zareagowali czujni internauci.

“Czy ktoś może wytłumaczyć żołnierzykom z Marszu Niepodległości, jacy są zabawni i kochani? Ja nie mogę, bo się właśnie zwijam ze śmiechu. Pewnie w szkole na lekcjach z ojczystej literatury nie padło, że Maria Konopnicka ponad 20 lat żyła w związku z Marią Dulębianką” – napisała aktywistka Alina Czyżewska. 

Po reakcji internautów wpis zniknął z profilu stowarzyszenia. Umieścili jednak kolejną grafikę, gdzie się usprawiedliwiają:

“Środowiska LGBT kłamią, mówiąc że Maria Konopnicka była lesbijką. Jedynym dowodem na jej rzekomy homoseksualizm ma być fakt, że zamieszkała ze swoją wieloletnią przyjaciółką. Dwie kobiety, obie wdowy, zamieszkały razem, by nie być same. Jakiś tęgi, homoseksualny umysł wydedukował na tej podstawie, że obie panie były lesbijkami. No bo jak mogło być inaczej? W końcu ludzie ci patrzą na życie wyłącznie przez pryzmat seksualności. Co więc mogli sobie wyobrazić, myśląc o dwóch mieszkających razem kobietach? Obrzydliwość tych ludzi jest porażająca”  

Ten wpis również zniknął z profilu.

Źródło: donald.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ