fbpx

Świat zamarł! Mateusz Morawiecki odpowiedział Barackowi Obamie


Subksrybuj nas na Google News

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama w ostatnim wywiadzie dla telewizji CNN wskazał na Polskę i Węgry jako na dwa kraje, które w ciągu ostatniej dekady stały się autorytarne. Premier Morawiecki postanowić odpowiedzieć w typowy dla siebie sposób.

“Wszyscy się mylą. Racja jest po naszej stronie”

– Wystarczy tutaj przyjechać, a nie czytać jakieś opracowania, które fałszują obraz Polski – stwierdził Morawiecki – Jestem przekonany, że każdy, kto popatrzy na Polskę z bliska dziś, to zobaczy kraj, który w ogromnym stopniu otworzył swój kraj na całe społeczeństwo

Zaproszenie do Polski

– Najlepiej by było zaprosić Baracka Obamę do Polski, co niniejszym czynię. Kiedy parę lat temu przyjechał inny polityk z partii Demokratycznej, Bill Clinton, to rozpływał się nad pochwałami – powiedział szef rządu

– Brak wiedzy często prowadzi do błędnych refleksji, w tym przypadku, jak wiemy, już nie pierwszy raz – stwierdził z kolei wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

Barack Obama krytycznie o Polsce

Barack Obama mówił o kondycji demokracji na świecie.

– Gdy popatrzymy na takie miejsca jak Węgry albo Polska, które nie miały takich demokratycznych tradycji jak my, nie były w nich tak mocno zakorzenione. Jeszcze 10 lat temu były dobrze funkcjonującymi demokracjami, a stały się w gruncie rzeczy autorytarne – stwierdził w wywiadzie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Józio
Józio
16 dni temu

Kłamca i oszust udowadnia racje PiSuarowego ścieku, paradne!