1 comment, 628
C

hodzi o ulicę błogosławionego biskupa Jozafata Kocyłowskiego, beatyfikowanego przez Jana Pawła II. Niestety święty okazał się niemieckim kolaborantem.

Greckokatolicki biskup Kocyłowski jest postrzegany przez środowiska kresowe oraz prawicowe jako niemiecki kolaborant. Zarzuca mu się też popieranie ukraińskich nacjonalistów i odprawienie mszy dla oddziałów Waffen SS Galizien. A co po niektórych burzy nawet fakt, że biskup został beatyfikowany przez Jana Pawła II w 2001 r.

15 listopada 2019 r. Marcin Kowalski, przewodniczący klubu Wspólnie dla Przemyśla, złożył projekt uchwały dotyczący przemianowania ulicy. Projekt uchwały podpisało czterech radnych z klubu Wspólnie dla Przemyśla, a piąty jest członkiem Koalicji Obywatelskiej. Radni, na miejsce Kocyłowskiego, zaproponowali greckokatolickiego biskupa stanisławowskiego Grzegorza Chomyszyna, który tak jak Kocyłowski został beatyfikowany przez Jana Pawła II.

W internecie aż wrze od komentarzy na temat biskupa Kocyłowskiego. Niemal pod każdym postem na Facebooku, gdzie wspomniano o duchownym, widać komentarze jego przeciwników. Ludzie nazywają go „banderowcem”, „zdrajcą”. Padają hasła o „ukraińskiej żydokomunie”, „barbarzyństwie”. Ktoś pisze nawet „WON! z takim patronem ulicy”.

Więcej na Wyborcza.pl Rzeszów

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 628

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
8
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Redakcja

GazetaPlus - Niezależne internetowe wydawnictwo, zajmujące się bieżącymi tematami politycznymi, oraz problemami ochrony przyrody. W sprawach wiary i religii jesteśmy ateistami, lecz nie zwalczamy żadnego kościoła. Publikujemy tylko sprawdzone informacje, nie ulegamy propagandzie żadnej partii. Piszemy co myślimy przestrzegając zasad i prawa, w ramach obowiązującej jeszcze w Polsce Konstytucji.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Komentarze do wątków
0 Odpowiedzi do wątków
0 Obserwujący
 
Najczęstsze reakcje komentarza
Najgorętszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Bogusław Masliński Najnowsze komentarze autorów
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bogusław Masliński
Gość
Bogusław Masliński

Kto stoi na czele tzw. PiS Jarosław Kaczyński – Kalkstein , jak znamy historię to wiemy że 150tyś żydów było w armii faszystowskiej w tym 20 generałów. A więc nic dziwnego że kolaborant jest broniony. Amerykanie finansowali Hitlera, nazistów, niemiecki cud gospodarczy i II wojnę światową https://pracownia4.wordpress.com/2015/09/07/amerykanie-finansowali-hitlera-nazistow-niemiecki-cud-gospodarczy-i-ii-wojne-swiatowa/

Zostań redaktorem, odkryj swój talent!
Artykuł
Nasz unikalny system dodawania artykułów