fbpx

Syn Kurskiego krzywdził dziewięciolatkę, przestał dopiero jak dostała okresu. Jacek Kurski próbował wpływać na postępowanie.


6 comments, 51
Subksrybuj nas na Google News

Gazeta Wyborcza ujawnia wstrząsające oświadczenia Pani Magdy Nowakowskiej, która twierdzi że Zdzisław Kurski, najstarszy syn Jacka Kurskiego molestował ją do dziewiątego roku życia. Sprawa pierwszy raz do prokuratury trafiła w 2015 roku.

Zaczął mnie krzywdzić, gdy skończyłam dziewięć. Przestał, gdy dostałam pierwszy okres. Może się bał, że zajdę w ciążę? Dopiero teraz jestem to w stanie poukładać chronologicznie i przyczynowo-skutkowo. Na początku miałam czarną dziurę. Z czasem, już w trakcie prokuratorskiego śledztwa, zaczęłam sobie przypominać różne rzeczy. Razem z powrotem wspomnień przyszły napady lękowe. Nie wiedziałam, co się dzieje. Moja terapeutka poprosiła mnie, gdy już byłam nastolatką, żebym przyniosła jej rysunki z dzieciństwa. – oświadcza ofiara Zdzisława Kurskiego

Gazeta Wyborcza opisuje szczegółowo chronologie wydarzeń. Ojciec pokrzywdzonej jest działaczem PiS. Był Radnym Sejmiku, w mediach narodowych zachwalał gospodarność rządu, przekop Mierzei Wiślanej i polską politykę zagraniczną. Jest sekretarzem Instytutu Jana Olszewskiego, wcześniej był skarbnikiem pomorskich struktur partii Jarosława Gowina.

Kiedy dochodziło do tych aktów przemocy Rodziny Nowakowskich i Kurskich przyjaźniły się. Razem Spędzali wakacje w latach 2004 do 12. W tym czasie ojciec ofiary zostaje asystentem Jacka Kurskiego.

W 2015 roku Magda trafia do szpitala psychiatrycznego, po samookaleczeniach i lekomanii. W czasie terapii wychodzą najczarniejsze fakty. Magda ujawnia że była molestowana przez Zdzisława Kurskiego, syna Jacka; W 2017 roku próbuje popełnić samobójstwo.

Jacek Kurski próbował wpływać na ojca ofiary, aby wycofał zgłoszenie na policję

Już w drugiej połowie 2015 r., gdy fakt molestowania został zgłoszony policji przez moją żonę, a sądowi rodzinnemu – przez psychologa terapeutę Magdy, Jacek Kurski przekazał mi przez wspólnego znajomego sugestię, żebym wpłynął na córkę, by wycofała zeznania. Przekazał mi pytanie, „czy jest w tej sprawie pole do negocjacji” – mówi „Wyborczej” ojciec Magdy.

Zaczyna się zabawa w podległej PiS prokuraturze, która umarza śledztwo, a Sąd na wniosek ojca ofiary nakazuje wznowić śledztwo.

Kazał milczeć a w nagrodę chodził z nią na ryby i grał w gry planszowe

Z zawiadomienia matki jednoznacznie wynika, że do zdarzeń dochodziło w leśniczówce Danielówka koło Przezmarka. 14 grudnia 2015 r. 15-letnia Magda zostaje po raz pierwszy – i ostatni – przesłuchana.

Odpowiada na pytania kwidzyńskiego sądu w obecności psychologa (w przypadku małoletnich przesłuchań nie prowadzi policja ani prokuratura). Jak zeznaje, „do zbliżeń między nią a Zdzisławem dochodziło w okresie, gdy miała 9-12 lat”. Starszy o osiem lat chłopak „kazał jej klękać, wchodził na nią na czworaka, podwijał jej koszulkę, obejmował ją za ramiona i poruszał się w sposób imitujący stosunek”. Zdzisław mówił dziewczynce, że to, co robi, „jest masażem i nie należy o tym wspominać rodzicom”.

Magda: – Odbierał ode mnie „przysięgę milczenia” i groził, że w innym wypadku mój tata straci posadę u jego taty – czyli europosła – oraz, jak mówił Zdzisław, „zostanie zniszczony”. Poza groźbami była też nagroda za każdy „masaż”, czyli za to, że pozwalałam mu się seksualnie wykorzystywać. Nagrodą było to, że bawił się ze mną, chodził ze mną na ryby i grał w planszówki.

Więcej na Wyborcza.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6 comments, 51

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
102
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
9
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
5
ZABAWNE
WOW WOW
5
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
12
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
10
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
o.Misjonarz
o.Misjonarz
1 rok temu

Super wiadomość. Zdzisław Antoni Kurski ma wybitne kwalifikacje żeby zostać kapłanem Kościoła rzymsko katolickiego. Arcybiskup Jędraszewski razem ze swoim kumplem Arcybiskupem Głódziem ps. “Flaszka” powinni go w trybie pilnym, eksternistycznym wyświęcić na “księdza”. Czeka go wtedy wspaniała kariera, kto wie może zostanie jakimś JPIII. No i wtedy na prawdę nikt mu nie podskoczy. Jacku Kurski dzwoń do kurii i przekaż w ofierze stosowną bardzo grubą kopertę. Ratuj syna i daj mu realizować życiowe powołanie. Jest jednak problem. Toż to syn z nieprawego łoża albowiem małżeństwo przed Bogiem zawarte zostało mocą tego samego Boga unieważnione – czyli uznane za niebyłe. Po… Czytaj więcej »

yula
yula
Odpowiedź do  o.Misjonarz
1 rok temu

Tak czy siak,Zdzisio był,jest i bedzie synemJK na zawsze.

anżejdioda
anżejdioda
1 rok temu

dlatego piSSowskie szmaty chciały kolejne ich pedofilstow przykryć zatrzymaniem jakiegoś byłego z PO

mmmmmm
mmmmmm
Odpowiedź do  anżejdioda
1 rok temu

I tym oto sposobem żeby przykryć pedofila Kurskiego wykryto bandę z PO na czele z panem od zegarków

kondzio
kondzio
1 rok temu

skoro pisior to dobry zboczeniec

Meg
Meg
1 rok temu

a gdzie są jakiekolwiek dowody ze Kurski probowal na cokolwiek wplywac? jak mozna pisac takie bzdety wyssane z palca? ludzie chyba są slepi jesli nie widza ze to polityczne dzialania