Szkoła wraca na tradycyjnych zasadach.Uczniowie od września do szkoły.


144 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Od początku wrześnie dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie – zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że to jest pewna decyzja.

Koniec lab. Morawiecki “dzieci i młodzież wracają do szkoły”

Koniec Laby, pora do Szkół.”Chcę podkreślić, że od początku wrześnie dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja” – ogłosił Morawiecki.

Rząd Nie boi się Koronawirusa.

Jak dodał, nawet gdyby jesienią koronawirus zaatakował ponowne, to “mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory”. Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu – zaznaczył Premier.

Minister Edukacji Narodowej

Jak informuje rzeczniczka MEN_u : Apeluję , by nie wprowadzać niepokoju wśród uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół. W przestrzeni medialnej pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na temat zdalnej nauki. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych Minister edukacji narodowej Dariusz Piątkowski podziękował nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie i wkład w zdalne nauczanie. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie – zapewnił.

  • Minister podziękował dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach i wspieranie nauczycieli.
  • Podziękował także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc.
  • Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu – zaznaczył minister.

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2019/2020 minister edukacji narodowej wystosował w środę (24 czerwca) specjalny list do nauczycieli, uczniów i rodziców.

“Wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020. Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość” – napisał w liście minister.

Wskazał, że przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. “Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą” – zauważył szef MEN.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

144 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments