fbpx

Szok! Proboszcz z Czernikowa udawał szeryfa i miał grozić bronią protestującym! Nagranie. Interweniowała Policja.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Z filmów jakie zamieścili mieszkańcy Czernikowa w mediach społecznościowych wynika że proboszcz tamtejszej parafii miał grozić bronią protestującym.

Przypomnijmy, wczoraj prezes PiS – Jarosław Kaczyński nawoływał, aby za wszelką cenę bronić kościołów przed protestującymi. Mówisz i masz, używając potocznego języka.

Na pierwszym filmie widać przechodzący tłum obok oświetlonego Kościoła. Nie widać aby ktokolwiek miał zamiar wchodzić na jego teren. Młodzież wznosiła te same nie dające się zacytować okrzyki pod adresem partii rządzącej. Nie widać było żadnych zamiarów atakowania kościoła, nawet nie było żadnych antykościelnych okrzyków.

Po przejściu młodzieży nagle pojawia się radiowóz i słychać krzyki. Akcja miała miejsce nie pod kościołem tylko pod obok znajdującą się plebanią.

“strzelać”.

Policjant wyskakuje z radiowozu i nerwowo chodzi wokół ogrodzenia. Natępnie pojawiają sie kolejne patrole policji. Padaja krzyki

odłóż broń!

Słuchać nieczytelne krzyki przerywane, przerywane wołaniem Odłóż broń!

Na tym filmie osoby w tle komentują “zamknąć dziada, zamknąć go powinni a nie się z nim pierdzielić. Po komentarzach możemy się domyśleć, że Policja działała opieszale.

Na kolejnym filmie z tego samego zdarzenia słychać wyraźne odłóż broń. Słychać kryzki Policja nie może sobie poradzić, jaki on wydał wyrok? Wyzywając kościół powszechny? Atakować kościoły? To jest pokojowy protest? Dalej słychać negocjujących policjantów

Z tego jak całe wydarzenie opisuje portal Pozatoruń.pl znany mieszkańcom ze swej przerośniętej charyzmy ksiądz miał wyjść przed furtkę z bronią w ręku. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że działanie policji było natychmiastowe. “Brawo dla nich” – dziękują

Nic nie wiadomo o ewentualnych poszkodowanych, nic tez nie wiadomo jeszcze jakie konsekwencje poniesie ksiądz i skąd broń znalazła się w jego posiadaniu.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments