fbpx

Szokujące wystąpienie wiceministra! Uważa, że łamanie obywatelom rąk przez policję to prawidłowe działania!


1 comment, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Wiceminister Maciej Wąsik wygłosił swoje szokujące poglądy na temat zachowań funkcjonariuszy podczas protestów w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

Wąsik odpowiadał w Sejmie na pytania odnośnie działań funkcjonariuszy podczas protestów po 22 października. “Nie znalazłem sytuacji przekroczenia uprawnień przez policjantów podczas zabezpieczania demonstracji w Warszawie po 22 października” – powiedział Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik.

“Działania policji są adekwatne i prawidłowe, a wszystkie kontrowersje, gdzie zarzuca się policji przekroczenie uprawnień w związku z użyciem środków przymusu bezpośredniego, są wnikliwie badane. Część z nich się zakończyła, inne trwają. Chciałbym podkreślić, że kierownictwu MSWIA i policji niezwykle zależy, żeby wszystkie takie sprawy były “do imentu” wyjaśnione. (…) Jeśli chodzi o sytuacje od 22 października, ja takich sytuacji przekroczenia uprawnień przez policję nie znalazłem.”

Wąsik został zapytany, o sprawę 19-letniej kobiety, której policjant złamał rękę. – Niestety czasami może się zdarzyć taka sytuacja, że dojdzie właśnie do tego typu uszczerbków i ja ubolewam nad tą sytuacją. Ta sytuacja jest wyjaśniana, postępowanie trwa. Na tym nie ma powodów do tego, żeby uważać, że policjanci użyli środków przymusu niezgodnie z przepisami. To była sytuacji blokady ulicy Wilczej. Ta pani siedziała na ulicy. Policjanci używali siły fizycznej. I rzeczywiście, stosując dźwignie lub chwyty, doszło do tej sytuacji, nad która ubolewam. Chciałbym, żeby do niej nie doszło – odparł.

Jesteśmy wdzięczni panu wiceministrowi, że ubolewa nad sytuacją i chciałby, aby do niej nie doszło. Pytanie jednak, dlaczego uważa, że nie ma powodów by uważać że było to złamanie przepisów? Czemu funkcjonariusz dalej pełni służbę?

Źródło: RMF FM

Zobacz także: Policja zabroniła mężczyźnie się pomodlić, bo w kościele był Jarosław Kaczyński! [VIDEO]

Zobacz także: Policja “biegała po kampusie jak po poligonie, gazując i pałując pokojowo protestujące osoby”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
2 lat temu

wąsik Władysław Broniewski pisał o takich jak ty cytuję Za tę dłoń podniesioną na Polskę kula w łeb