fbpx

Szokujące wyznanie Macieja Stuhra. Aktor planuje „rzucić ten kraj”.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Na początku 2021 roku o swoim wyjeździe z Polski poinformowała nas Kinga Rusin. Pod koniec stycznia dowiedzieliśmy się o tym, że także Agata Młynarska przebywa poza krajem. Teraz do tego grona planuje dołączyć Maciej Stuhr. Aktor i komik jest synem innego znanego aktora i reżysera Jerzego Stuhra.

Ojciec aktora i komika jako ikona kina politycznego.

Jerzy Stuhr znany jest z filmów wyśmiewających systemy totalitarne jak Seksmisja czy Kingsajz. Swój talent wykorzystał również jako reżyser. Znane filmy nakręcone przez niego to Tydzień z życia mężczyzny czy Duże zwierzę. Pomimo sympatii do opcji „liberalnych”, niektóre jego filmy budzą uznanie również pośród środowisk mocno konserwatywnych. Przykładem tego jest wspomniany Tydzień z życia mężczyzny.

Maciej Stuhr wspierał z ojcem opozycję „demokratyczną”.

Zarówno Maciej Stuhr, jak i jego ojciec, związani byli ze środowiskiem opozycyjnym do Zjednoczonej Prawicy. Od czasów przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, w 2015 roku, należeli do grona krytyków panującej władzy. Często udzielali krytycznych i niepochlebnych komentarzy wobec rządu. Wspierali także wydarzenia organizowane przez tzw. Komitet Obrony Demokracji czy Platformę Obywatelską, choć nie we wszystkich sprawach się zgadzali.

Rola „opozycjonisty” zbyt trudna dla duszy artysty?

Maciej Stuhr przyznał ostatnio, że już nie chce działać jako opozycjonista.

Czy mam w sobie wystarczająco dużo determinacji, by toczyć bój o sprawy, o które w mojej opinii walczyć trzeba? Czy zostawić to innym? Bo ileż można się kopać z koniem? – przyznaje w jednym z wywiadów.

Maciej Stuhr dodaje, że wielu jego znajomych już wyjechało z Polski. Zastanawia się z żoną, czy nie spróbować swoim dzieciom pokazać „innej rzeczywistości”. Padają również szokujące deklaracje o tym, że trzeba rzucić ten kraj i wyjechać.

Opozycja w Polsce jest skutecznie podzielona przez rząd.

Opozycja wydaje się być podzielona. Rząd osiąga to poprzez wyciąganie sporych moralnie kwestii w sytuacjach kryzysowych. Część ludzi postuluje jednak, żeby zacząć działać wspólnie. Osiągnąć to można poprzez szukanie wspólnych płaszczyzn do współpracy. Podziałów nie da się przezwyciężyć. W sytuacjach kryzysowych należy je zachować dla siebie. Wyjazd nie jest w takim wypadku rozwiązaniem sytuacji. Gospodarka kuleje, więc trzeba zrobić wszystko, aby ją ratować. Mieszkańcy Polski zjednoczyli w ramach akcji #otwieraMY. Trzymajmy się tego i nie dajmy się skłócić. Panie Maćku “jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie” Nie można tak szybko ze sceny zejść.

Źródło: premium.wprost.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments