fbpx

Szumowski coś zrozumiał. Rząd zamyka 12 kopalń. W Polsce gwałtowny wzrost zakażeń, jakich nie było od początku epidemii.


5 comments, 10.9k
Subksrybuj nas na Google News

Nie trzeba było być ministrem zdrowia ani Sasinem, żeby wiedzieć że kopalnie są idealnym środowiskiem do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Sasin razem z Morawieckim zamiast przewidywać jakie skutki może mieć jeszcze w kolejnych etapach epidemia i co można jeszcze zrobić aby zapobiec tragedii, zajmowali się drukowaniem kart wyborczych.

Gospodarkę odmrozili bo nie mieli wyjścia, skarb państwa został wyczyszczony do dna

Wicepremier Emilewicz: “Nie ma dziś planów robienia kroku wstecz i mrożenia gospodarki”

Będziemy oszukiwać siebie i innych że epidemii nie ma

Minister rozwoju zapewniła również, że nie ma na dziś planów ponownego zamrażania gospodarki. – Wielu analityków zwracało uwagę, gdy mieliśmy skokowy wzrost zachorowań w DPS-ach i szpitalach. Tego typu ogniska powinno się traktować w statystykach w sposób odrębny. Podejście do zwalczania skutków epidemii powinno wyglądać inaczej.

Jestem przerażony. Obawiam się, że szczyt epidemii może nastąpić tuż przed albo w dniu wyborów”,

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja, Polska nadal odnotowuje wysoką dzienną liczbę nowych zakażeń, a krzywa zachorowań zamiast spadać, utrzymuje się na stałym poziomie. – Jestem przerażony. Obawiam się, że szczyt epidemii może nastąpić tuż przed albo w dniu wyborów, bo taki jest okres pojawiania się objawów koronawirusa – powiedział.

Czytaj także : Polska pierwszym krajem z otwartymi stadionowymi trybunami przy jednoczesnym wzroście zachorowań

I stwierdził, że kandydaci na prezydenta powinni zachować ostrożność. Bo może się okazać, że tuż przed wyborami, że ich przeprowadzenie w lokalach wyborczych nie jest możliwe. – Trzeba być odpowiedzialnym, decyzję podejmować w sposób dynamiczny, w zależności od zachorowań dziennych – mówił prof. Matyja.

80 osób zakażonych koronawirusem w szpitalu w Sieradzu

Moi Drodzy – pisze Prezydent Sieradza – liczba zarażonych koronawirusem w Sieradzu rośnie. Jutro zwołujemy sztab antykryzysowy będziemy podejmowali stosowne decyzje. Będę Was informował na bieżąco o sytuacji w mieście. Już teraz proszę Was byście na siebie uważali. Wiem, że każdy z nas chciałby już wrócić do normalności ale my dla naszego bezpieczeństwa musimy sami narzucić sobie obostrzenia.

Moi Drodzy liczba zarażonych koronawirusem w Sieradzu rośnie. Jutro zwołujemy sztab antykryzysowy będziemy podejmowali…

Opublikowany przez Pawła Osiewałę Niedziela, 7 czerwca 2020

Sasin i Szumowski zamyka 12 kopalń, ile osób by nie zostało zakażonych, ile osób by nie zmarło gdyby nastąpiło to w odpowiednim czasie?

Na Śląsku odnotowano aż 9639 przypadków zakażeń. Rząd wstrzymuje wydobycie w kopalniach. – Nawet kilkaset przypadków może być w najbliższych dniach – mówił Łukasz Szumowski.

Czytaj także: Przedsiębiorcy się skarżą, a Sasin w TVP o tarczy, że to “program jeden z najbardziej ambitnych na świecie”.

– Omówiliśmy bieżącą sytuację w kopalniach oraz przedstawiliśmy kolejne działania jakie chcemy podjąć. Od jutra prace na terenie łącznie 12 kopalń zostaną wstrzymane. Górnicy otrzymają 100 proc. wynagrodzenia za okres postojowy – powiedział na konferencji prasowej Jacek Sasin.

Działania, które zostaną zastosowane pomogą ograniczyć rozprzestrzenianie się – podkreślił. Podziękował górnikom “za postawę pełną zrozumienia dla powagi sytuacji”. – Zdecydowane działania muszą być podjęte dla dobra całego Śląska – powiedział. – Zareagowaliśmy bardzo szybko, zarządzono masowe badania, które wskazały zakażonych górników i pozwoliły ich izolować. Mamy 4 kopalnie w PGG i 3 kopalnie w JSW, których personel jest całkowicie przebadany – przekazał Sasin.

Nie ma czym się przejmować, górnicy przechodzą wirus łagodnie.

– Górnicy przechodzą chorobę łagodnie. Cały czas mamy wolne łóżka w szpitalach, a także dostępne respiratory – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Czytaj także Tarcza 4.0 – cenzura internetu to lekarstwo rządu na kryzys gospodarczy. Tarcza czy dziura 4.0?

Podkreślił, że wykonano u górników 50 tys. testów, stąd taka ilość wykrytych zakażeń. W kolejnych dniach może być nawet po kilkaset nowych przypadków. – Przypadki zakażeń koronawirusa na Śląsku wynikają z ognisk epidemii w kopalniach – zaznaczył.

Polityka braku testów w Polsce fałszuje statystyki zgonów. Lekarz nie może podać faktycznej przyczyny zgonu formalnie, jeżeli nie było testu potwierdzającego. Niestety w wielu przypadkach tego testu nie wykonano z różnych przyczyn.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5 comments, 10.9k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
5
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek z Krakowa
Jacek z Krakowa
1 rok temu

100? a inni ile dostali postojowego, następna grupa lepszej kaczej grupy, a wystarczyło by sprowadzić węgiel z bieguna półnoocnego- tylko trochę biały. Świetne poparcie dla “długopisa”

krystynka
krystynka
1 rok temu

Najważniejsze jest to, że Szumowski się dorobił i już 😀 Wystarczy reszta nieważna. W tym się śmiał z tej pandemii…

radek
radek
1 rok temu

Teraz mogą sprowadzać węgiel i oto chodzi nie Koronawirus to ściema.

Gosc
Gosc
1 rok temu

rentowne kopalnie do zamkniecia, a wegiel i tak IDIOCI beda sprowadzac z za granicy …. najlepszy rzad jakiego jeszcze nigdy nie bylo … BANDA OSZUSTOW, ZLODZIEJI – SKANDALISCI I KLAMCY JAKICH SWIAT NIE WIDZIAL

Gosc
Gosc
1 rok temu

Boja sie zeby gornicy nie wyszli na ulice i dlatego daja 100% postojowego nie zastanawiajac sie co mysla inni Przedsiebiorcy Dyrekcje Zakladow i inne Branze … rzadzacy to osoby bez trzezwego i logicznego myslenia.