Szumowski dzieli Polskę. Ministerstwo wprowadza strefy bezpieczeństwa.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Minister Zdrowia Szumowski , podjął decyzję o podziale Polski na strefy , czerwoną, żółtą,zieloną.

Milion Polaków od soboty musi żyć w nowej rzeczywistości – w ich miejscu zamieszkania wracają najmocniejsze restrykcje. Na ulicach tych miejscowości mieszkańcy powinni chodzić w maseczkach, imprezy rodzinne będą ograniczone do 50 osób, a w komunikacji miejskiej nie pojedzie więcej niż 50 proc. pasażerów. Kolejne 875 tys. Polaków musi z kolei ograniczyć imprezy rodzinne.9 powiatów jest w strefie czerwonej, 10 kolejnych w strefie żółtej. Jak wynika z analizy money.pl, w nowych “strefach czerwonych” mieszka w sumie 1 mln 54 tys. Polaków.

Co się zmienia? Oto pełna lista

W “czerwonych” powiatach obowiązywać będzie zakaz organizacji targów, wydarzeń kulturalnych, ale również zamknięte będą siłownie, kina i sanatoria. Z kolei wydarzenia sportowe odbywać będą się bez udziału kibiców. W tych miejscach wraca też obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych – na ulicach. W powiatach czerwonych w komunikacji zbiorowej będzie mogło być zajętych tylko 50 proc. miejsc siedzących.

Uroczystości rodzinne zostaną ograniczone do 50 osób w strefie czerwonej i do 100 osób w strefie żółtej. Wprowadzony zostanie również rejestr wydarzeń. Jednocześnie zmieniają się zasady dot. gastronomii. W obu strefach limit osób uzależniony jest od powierzchni lokalu. Współczynnik wynosi 1 osoba na każde 4 metry kwadratowe lokalu.

Bez zmian jest za to działalność hotelarska w obu strefach. Nie zmieniają się też zasady dot. handlu – nie ma zatem limitów w sklepach. Również limitu klientów nie będzie w salonach kosmetycznych, fryzjerskich i salonach tatuażu.

W strefach czerwonych zmiany dotykają również kościołów. Pojawia się limit wiernych – 1 osoba na każde 4 metry kwadratowe przestrzeni. Cały czas istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa w świątyniach. Z obowiązku zwolnieni są tylko sprawujący kult – czyli np. księża.

Jak sytuacja wygląda w strefach żółtych? Tutaj spora część imprez będzie możliwa, ale przy znacznym ograniczeniu liczby widzów.

Targi i konferencje będą organizowane z ograniczeniem 1 osoby na 4 metry kwadratowe. Imprezy sportowe w strefach żółtych będą ograniczone do 25 proc. liczby miejsc na stadionach i w halach. Również wydarzenia kulturalne są ograniczone – do 25 proc. pojemności miejsc, w których są organizowane lub 100 osób, jeżeli wydarzenie jest na wolnym powietrzu.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments