fbpx

Tadeusz Rydzyk wydaje oświadczenie: Przepraszam


10 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Doczekaliśmy się odpowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka w związku z jego skandalicznymi słowami wypowiedzianymi podczas nabożeństwa z okazji obchodów urodzin Radia Maryja. “Nie było moją intencją ranienie kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które jako małoletnie doświadczyły przestępstw seksualnych ze strony duchownych. Tacy sprawcy, po rzetelnym dochodzeniu i udowodnieniu winni spotkać się ze stosowną karą” -napisał w specjalnym oświadczeniu redemptorysta.

Oświadczenie Tadeusza Rydzyka

“Każdy niegodny czyn jest grzechem, a dopuszczający się go jest grzesznikiem, który nawróciwszy się, powinien prosić Boga o miłosierdzie. Zarazem jednak grzech seksualnego molestowania małoletnich jest przestępstwem, które winno być traktowane zgodnie ze wskazaniami Kościoła i procedurami prawa cywilnego.

Kocham Kościół, dlatego nie miałem zamiaru w żaden sposób rozmywać trawiącego go dramatu grzechu i przestępstwa pedofilii. Mówiąc to mam na myśli przede wszystkim ofiary tych czynów, będące przecież także dziećmi Kościoła.

W żaden sposób nie miałem zamiaru krytykować ani tym bardziej podważać decyzji Ojca Świętego wobec toczącej się sprawy ks. bpa Edwarda Janiaka. W mojej wypowiedzi odnosiłem się do atmosfery medialnej, która ferując przedwczesne wyroki utrudnia właściwym organom rzeczowe zbadanie problemu, dogłębne wyjaśnienie jego przyczyn, aby ofiary mogły otrzymać niezbędne zadośćuczynienie, a Kościół – również zraniony takimi czynami – środki zaradcze na przyszłość.

Zdaję sobie sprawę, iż moje spontanicznie wypowiedziane słowa zostały inaczej zrozumiane i boleśnie dotknęły wiele osób. Przepraszam, iż tak się stało. Nie było to moim zamiarem.

Modlę się za osoby skrzywdzone i ich rodziny. Ta modlitwa jest i będzie obecna również na antenie Radia Maryja” – zakończył Rydzyk

Urodziny Radia Maryja

W sobotę w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji urodzin Radia Maryja. Podczas mszy świętej kazanie wygłosił ojciec Tadeusz Rydzyk. Powiedział między innymi, że biskup Edward Janiak, oskarżany o tuszowanie pedofilii w Kościele katolickim, to “współczesny męczennik”. – To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? – pytał.

Rydzyk wspominał również o “filmidłach” w kontekście produkcji braci Sekielskich oraz ostatnio głośnego dokumentu TVN24 – Don Stanislao.

Komentujcie, reagujcie, udostępniajcie!

Czytaj także: Echa słów Rydzyka. “Pokusa to zjeść bezę rano. A to jest przestępstwo!”

źródło: radiomaryja.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

10 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
9
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
30
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
motopompa
motopompa
11 miesięcy temu

Nie pogrążaj się już.I tak wszyscy wiedzą,że twoje przeprosiny, darmozjadzie i oszuście,nie są prawdziwe.

Jastrzębski Antoni
Jastrzębski Antoni
Odpowiedź do  motopompa
11 miesięcy temu

Prawdziwego to on nigdy nic nie powiedział. rydzyk ma wszelakie zło w swojej osobie, on ma to w genach: kłamstwo, oszustwo, nietolerancje, rasizm, nienawiść, chciwość. Co by o tym typie napisać (powiedzieć) źle to i tak za mało. on jest chodzącym złem w koloratce. Więcej takich rydzyków w polskim kk i będzie koniec mafii kościelnej. Szlag ją trafi.

worycha
worycha
11 miesięcy temu

gdyby była tu chociaż odrobina żalu to może bym zrozumiał ale tu jest nacisk kk na wcześniejszą wypowiedź oraz tak olbrzymia ilość hipokryzji że nie wierzę w nawet kropkę po wypowiedzi

panciola
panciola
11 miesięcy temu

Totalny szmaciarz,hipokryta i przede wszystkim kriowpijca,który bezlitosnie okrada starszych,biednych otumanionych ludzi..

jkuij
jkuij
11 miesięcy temu

spierdalaj

Ktosia
Ktosia
11 miesięcy temu

Nie skomentuję słów tego typa z Torunia bo on nawet na to nie zasługuje,to zwykły śmieć,nikt!!!!

Kosa
Kosa
11 miesięcy temu

Słuchałam tego kazania,jestem zbulwersowana i,zniesmaczona,ale wśród komentarzy nikt nie poruszył tematu odniesienia się bardzo lekceważąco na temat strajkujących kobiet.,ago było też bardzo obrażające. Pozdrawiam

crash
crash
11 miesięcy temu

Nie wierzę mu za nic!

pytanie
pytanie
11 miesięcy temu

nie wiem,czy ktoś jeszcze wierzy rydzykowi !

Agata
Agata
11 miesięcy temu

Nieprzyjete, bo nieszczere.