Tajny Współpracownik SB, to obecnie pracownik i konsultant historyczny IPN, choć nawet nie ma wykształcenia historycznego, a nawet zbliżonego.


2 comments, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Leszek Żebrowski (ur. 29 maja 1955 w Warszawie) – polski ekonomista i publicysta historyczny.Syn Franciszka Żebrowskiego (ur. 1913) i Ireny z domu Siedleckiej (ur. 1922) . Ukończył studia ekonomiczne na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Współpracownik SB , w Instytucje Pamięci Narodowej.

Występuje na spotkaniach organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej i jest przez IPN przedstawiany jako historyk. Publikuje w „Biuletynie IPN”. Nazwisko Leszka Żebrowskiego ukazało się na tzw. liście Wildsteina ujawnionej w 2005 (IPN BU 001134/4722). W sierpniu 2013 bloger Marek Mądrzak opublikował na portalu Salon24 część treści teczki pracy i teczki personalnej tajnego współpracownika „Leszek”, które jego zdaniem miały dowodzić współpracy Żebrowskiego z SB . W 2017 oskarżenia te powtórzył m.in. poseł Janusz Sanocki, który opublikował również skany dokumentów TW „Leszka” z archiwum . Wówczas Leszek Żebrowski oświadczył, że nie był ani tajnym ani jawnym współpracownikiem jakiejkolwiek służby specjalnej, jednocześnie zwrócił uwagę, że w opublikowanej teczce nie ma zawartości obciążającej go i że niektóre zawarte w niej dane dotyczące jego osoby są niezgodne z prawdą, a ponadto oświadczył, że złożył wniosek o autolustrację.

Do dnia dzisiejszego nie znany jest wynik wniosku o autolustrację , ani w żaden sposób żaden ze Sądów nie wydał wyroku w sprawie o którą jest oskarżany Leszek Żebrowski . Obecnie jest bardzo blisko NSZ , co dał wyraz na swoim profilu na Facebook i Twitter .

Screen z profilu na Twitter.

Pomimo że w archiwach IPN , jest materiał który wskazuje na współpracę ze służbami bezpieczeństwa Żebrowskiego , on nadal jest traktowany jako Historyk i konsultant IPN.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
6 miesięcy temu

jest w Polsce taka dziwna partia, która to przygarnie wszelką swołocz pod swoje skrzydła. Ważne aby przygarnięty kochał wodza!

wolak
wolak
6 miesięcy temu

bo mój TW jest lepszy niż Twój