fbpx

Tarcza antykryzysowa zabija małych przewoźników. Będzie kolejny strajk przedsiębiorców.


1 comment, 751
Subksrybuj nas na Google News

Ponad 200 etatów nie ma pracy, bo ratujecie tylko transport państwowy!! Protestuje jedna z największych podkarpackich firm transportu pasażerskiego.

Dłużej tak nie wytrzymają, dochody nie pokrywają nawet kosztów paliwa

– Można powiedzieć, że pracujemy charytatywnie. Kursy, które wykonują nasi kierowcy, z połową pasażerów, nie pokrywają nawet kosztów paliwowych. Ale realizujemy je, ponieważ komunikacja publiczna musi działać. W jakimś stopniu pełnimy służbę społeczną, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę – zauważa Marcin Chmielarski prezes firmy Marcel Bus.

– Stoję w tym momencie na rozdrożu i nie wiem, co zrobić. Zatrudniam ponad 250 osób i staram się zrobić wszystko, żeby móc im zapłacić. Mam jednak nadzieję, że sprawa ruszy w odpowiednią stronę. A jeśli od września szkoły i uniwersytety wrócą do pracy, jest szansa, że przetrwamy – komentuje prezes Marcel Busa.

Ultimatum dla rządu do końca miesiąca, potem zaczną protestować

– Na razie wszystko jest uzgadniane. Niewykluczone, że jeśli do końca miesiąca rząd nie ogłosi nowej decyzji w tej sprawie, prywatni przewoźnicy zorganizują ogólnopolski strajk. Zrobimy to nie tylko dlatego, że nowe ograniczenia uderzą w nasze firmy, ale też ze względu na naszych pasażerów. Przed epidemią naszymi busami codziennie do stolicy Podkarpacia dojeżdżało mnóstwo osób z różnych miejscowości. Jeśli teraz do busa będzie mogło wsiąść tylko kilka osób, jak ci ludzie dojadą do pracy? Co mamy powiedzieć w sytuacji, gdy na pokład busa wejdzie już maksymalna liczba pasażerów, a na przystanku będą stali ludzie, którzy muszą pojechać do pracy? Jak mamy im odmówić przejazdu? Nasi pasażerowie chcą wrócić do normalności – tłumaczy prezes firmy dziennikarzowi Gazety Wyborczej .

Czują się dyskryminowani , Płaciliśmy dla kraju ogromne milionowe podatki!

Przewoziliśmy co miesiąc ponad 250 do 300 tys pasażerów !!
Płaciliśmy dla kraju ogromne milionowe podatki!
Nie inwestowaliśmy w złoża ropy naftowej na Seszelach tylko w firmę dla ludzi!

I co??? Teraz transport publiczny miejski został uwolniony a my nadal stoimy ? Dlaczego nie uwolnicie Podkarpacia skoro mamy tak mało chorych ? Jak ktoś z covid-19 będzie stał NAD pasażerem siedzącym – i będzie kaszlał to go nie zarazi????? A jak usiądzie obok to tylko wtedy go zarazi?????

Dlaczego nas blokujecie ????
Chcemy przewieźć tylko 20 osób!!
a MKS czy MPK 50 i może ????

Dyskryminacja!!!


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 751

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Turka
Turka
1 rok temu

Przecież właśnie małe firmy najwięcej mogą skorzystać na tarczy antykryzysowej. Wiem bo sama składałam wniosek i pieniądze otrzymałam i to dosyć szybko. Fakt dzwoniłam na infolinie PFR: 0 800 800 120 gdzie mi pomogli w paru kwestiach przy wypełnianiu wniosku ale dzięki temu wszystko zrobiłam jak należy.