fbpx

Terlecki: Podwyżki dla wszystkich medyków to była tylko pomyłka


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Ustawa covidowa nadal nie została wpisana do Dziennika Ustaw. Niestety, ochrona zdrowia musi czekać na nowelizację, która jak twierdzi Terlecki “naprawi ewidentny błąd popełniony przez posłów PiSu, którzy nie zagłosowali tak, jak ustalali”.

Przypomnijmy, że ustawa covidowa została uchwalona 28 października, a prezydent Andrzej Duda podpisał ją 3 listopada. Jednak dalej nie ma jej w Dzienniku Ustaw.

Dzisiaj rano sejm rozpoczął posiedzenie, na którym poseł Koalicji Obywatelskiej Robert Kropiwnicki zwrócił uwagę, że “trzeba ratować szacunek do wysokiej izby, ponieważ premier nie publikuje noweli tzw. ustawy covidowej wprowadzającej między innymi dodatki dla pracowników służby zdrowia”.

Kropiwnicki twierdzi, że obecna sytuacja “przypomina zamach stanu, bo nowelę uchwalił parlament, podpisał prezydent, a premier nie chce jej opublikować”.

“To stoi na głowie, to wymaga stanowczej reakcji marszałka Sejmu po to, żeby zmusić premiera do natychmiastowej publikacji tej ustawy” – twierdzi poseł KO.

Terlecki o pomyłce posłów PiSu

W rozmowie z dziennikarzami TVN24 wicemarszałek Ryszard Terlecki stwierdził, że “ustawa zostanie opublikowana, ale w Sejmie znajdzie się też jej uzupełnienie, nowelizacja, która naprawi ewidentny błąd popełniony przez kilku naszych posłów, którzy nie zagłosowali tak, jak ustalaliśmy”.

Wicemarszałek uważa, że przyjęcie obecnej ustawy “zrujnowałoby budżet Ministerstwa Zdrowia“. – Nie możemy do tego dopuścić. Ustawa będzie opublikowana. Nie ma tu żadnego złamania prawa, natomiast będzie ona opublikowana równocześnie z przyjęciem ustawy, który ten błąd naprawi – usprawiedliwiał.

Wiemy że ta ustawa powstała w wyniku błędu. Ten błąd rzeczywiście mogliśmy naprawić natychmiast domagając się reasumpcji tego głosowania, wobec tego postępujemy tak jak postępujemy…

Trudno uwierzyć że takie słowa mogą paść z ust marszałka sejmu.

Źródło : https://tvn24.pl

Zobacz też: Posłowie odkładają obrady, a chorzy czekają


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
4
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
8
NIE WIERZĘ