fbpx

Terlecki wściekły! Na głosowaniu zabrakło Kaczyńskiego i Morawieckiego.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

We wtorek doszło do kolejnej próby przepchnięcia ustawy przez PiS. Tym razem chodzi o tzw. klauzulę dobrego Samarytanina wprowadzającą brak odpowiedzialności karnej za błąd lekarski w ramach walki z Covid- 19.

Wtorkowy poranek przyniósł niespodziewane zwycięstwo opozycji nad koalicją rządząca. Ze względu na brak 28 posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości m.in. Zbigniewa Ziobry, Jarosława Kaczyńskiego czy Mateusza Morawieckiego przegłosowany został wniosek Cezarego Tomczyka o odroczenie obrad. Wszystko w związku z tym, że projekt ustawy wpłynął w poniedziałek po godzinie 18.

Terlecki komentuje

Sam Ryszard Terlecki tak komentuje przegraną “Obstrukcja totalnej opozycji odniosła sukces. Możemy powiedzieć Polakom, że ustawa będzie opóźniona o dzień”. Posłowie opozycji są jednak innego zdania nazywając ustawę “bublem prawnym”.

Na konferencji prasowej do sytuacji odniosła się Małgorzata Kidawa-Błońska: “Platforma Obywatelska jest zbyt poważna, żeby podlegać szantażowi wicemarszałka Terleckiego”. Dodała też na Twitterze: “Koalicja Obywatelska wykorzysta tę krótką przerwę w obradach jak najpełniej, by prawo, które wyjdzie z Sejmu było skuteczne i dało dobre narzędzia do walki z koronawirusem”.

Swojego oburzenia dla metod partii rządzącej nie krył też Bartłomiej Sienkiewicz:

Wicemarszałek z PiS ogłosił wznowienie obrad w środę o godz. 9.

Źródła: onet.pl twitter.com


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ