fbpx

To stanowisko po prostu mu się należało! Kumpel Szydło dostał fuchę w państwowej spółce.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Zdzisław Filip przestał być prezesem spółki “Tauron Wydobycie”, jednak bardzo szybko znalazł nową posadę. Został członkiem rady nadzorczej państwowej spółki – krakowskiego Portu Lotniczego w Balicach. Prezesem Portu jest były asystent Szydło – Radosław Włoszek. Czy kumpelka pomogła znaleźć nową pracę Filipowi?

Filip w radzie nadzorczej Portów zasiada od połowy lipca tego roku. Udziałowcami krakowskiej spółki są: Przedsiębiorstwo Państwowe “Porty Lotnicze”, województwo małopolskie, gmina Kraków i gmina Zabierzów. Prezesem spółki jest Radosław Włoszek, historyk z wykształcenia i były asystent Beaty Szydło. Filip z Włoszkiem znają się od lat.

Jednogłośną uchwałę Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników podjęto w tej sprawie 16 lipca 2020 r. Zmiany w składzie osobowym Rady Nadzorczej Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice obecnej kadencji zapadły po uzyskaniu pozytywnych opinii Rady ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych – przekazała Natalia Vince, rzecznik prasowy krakowskiego portu lotniczego.

“Organizował barbórki. I tyle”

Do czerwca ubiegłego roku Filip był prezesem w spółce Tauron Wydobycie. Kierował nią od 2016 roku, po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych. Kiedy Filip obejmował stanowisko, wielu specjalistów z branży nie dowierzało. Ich zdaniem, Filip nigdy w życiu nie zarządzał żadną firmą, nawet kilkuosobową. Nie miał też żadnego wykształcenia w tym kierunku.

Sprawdził się jako kaowiec organizujący chłopom barbórki. I tyle. Taki ktoś nie może zajmować tak ważnego stanowiska tylko dlatego, że był lojalny i chciałby na stare lata zarabiać po 35 tysięcy miesięcznie – oceniał w rozmowie z “Dziennikiem Polskim” były marszałek Małopolski, poseł PO Marek Sowa.

Jak wynikało z oświadczeń majątkowych składanych w sejmiku małopolskim, Filip zarabiał więcej niż 35 tys. zł. W 2016 r. zarobił w spółce 451 tys. zł, czyli ok. 41 tys. zł miesięcznie. Z kolei w 2017 roku zarobił 359 tys. zł. A przez 8,5 miesiąca 2018 roku – 333 tys. zł. Nieoficjalnie wiadomo, że odchodząc w czerwcu ubiegłego roku, otrzymał również odprawę, jednak jej kwota nie została ujawniona. Pod rządami Filipa spółka Tauron Wydobycie notowała straty. Rok 2017 zakończyła z 211 mln zł na minusie, rok później kwota ta przekroczyła barierę 1 mld zł.

Znają się z Szydło jak łyse konie

Znajomość Filipka z Szydło sięga lat 70-tych. O Szydło zawsze wypowiadał w samych superlatywach. – “Kumpelka. Tak bym ją określił. Nie szefowa, liderka, która ma ochotę rządzić, rozstawiać po kątach, ale koleżanka. Równy druh“. W szkole była prymuską, uczennicą z czerwonym paskiem, ale niezadzierającą nosa, jak trzeba było, dała odpisać zadanie – mówił w rozmowie z “Dziennikiem Polskim” .

Ile dobry znajomy byłej premier zarobi w radzie nadzorczej krakowskich portów? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi, jednak z pewnością nie będzie to mała kwota.

Czytaj także: Ekolog WWF obala kłamstwa PiS ws Czajki: Ścieki w Wiśle to nie ekologiczna bomba, to nawóz dla rzeki!


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: wp.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments