Tomczyk: Otwarte kasyna i kościoły, zamknięte siłownie i teatry. Gdzie tu logika? Horała odpowiada.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Cezary Tomczyk postawił pytanie o sens i logikę postępowania rządu w zmniejszaniu efektów koronakryzysu. Konrad Piasecki przekierował to pytanie ministra Muchy i posła PiS Horały. Trudno jednak w ich wypowiedziach znaleźć konkretną odpowiedź z uzasadnieniem tych decyzji premiera.

W dzisiejszej kawie na ławie tematem numer jeden były z oczywistych względów omawiane decyzje premiera Morawieckiego dotyczące walki z pandemią. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że za tydzień maja być otwarte galerie handlowe i to wszystko jeżeli chodzi o dobre informacje.

Wiele kontrowersji wzbudza decyzja rządu o połączeniu przerwy świątecznej i zimowych ferii szkolnych. Do tego jeszcze ta przerwa w nauce ma odbywać się w całej Polsce jednocześnie. Przedsiębiorcy z branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej uważają to za poważny błąd, który doprowadzi wiele firm do bankructwa. Zapowiadają strajk i protesty.

Tomczyk: “Rząd nie przygotował Polski na pandemię przez ostatnie pół roku”

Zaproszeni goście Konrada Piaseckiego zwracali uwagę na zmarnowany czas, kiedy w lecie notowaliśmy spadek zachorowań, a rząd w tym czasie odwoływał koronawirusa. Marcelina Zawisza zwróciła uwagę, że nie zrobiono odpowiedniego wywiadu środowiskowego, nie przygotowano szpitali, oraz nie przeszkolono wojska.

Cezary Tomczyk natomiast przypomniał o leżącej od dwóch tygodni na biurku premiera ustawie, która dodatkowo wynagradzałaby lekarzy.

Kościoły i kasyna otwarte, a siłownie i teatry zamknięte.

Cezary Tomczyk zarzucił brak logiki w działaniach rządu. Jego zdaniem premier nie komunikuje się z przedstawicielami branż w sposób wystarczający. Ogłasza na konferencjach zaskakujące decyzje zmieniające funkcjonowanie przedsiębiorców z godziny na godzinę, nie dając im czasu na dostosowanie się.

Dzisiaj są otwarte kasyna szkoły tańca, kościoły, sklepy z meblami, zamknięte są siłownie, teatry i sklepy budowlane. Gdzie tu logika? – zadał pytanie Cezary Tomczyk

Poseł zasugerował że właściciele kasyn mogli wpłynąć na rządzących, aby ich przedsiębiorstwa nie podlegały restrykcją związanymi z koronawirusem.

To jest jakiś inny rodzaj kontaktu między ludźmi ?

Minister z kancelarii prezydenta nie umiał odpowiedzieć na to pytanie pomimo iż prowadzący kilkukrotnie próbował przypominać treść pytania. Na koniec dodał że kasyna nie leżą w gestii prezydenta.

Horała: To tylko szczegół

Przypomnijmy, czasy rządów PO kiedy wyszło na jaw podejrzenie lobbingu przez właścicieli kasyn, wtedy PiS będące w opozycji żądało komisji śledczej. Nieco bardziej obiektywny okazał się poseł Horała. Przyznał, że wpadki zdarzają się ale nie jest jakaś poważna rzecz.

Walczymy z pandemią o światowym zasięgu, oczywiście można znaleźć jakiś szczegół, że coś nie wyszło, że coś jest nie tak, że trochę nie logiczne. Więc jeżeli państwo chcecie to macie pełne pole do popisu

Usprawiedliwiał błędy rządu Marcin Horała

Suski. Policja na “Strajku Kobiet” zachowała się za łagodnie, a kobiety były zamaskowane!!!

Horała do europosła: Pan jest opcją niemiecką. Politykiem polskojęzycznym, realizującym interesy Niemiec. TVP bije brawo.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments