Totalna katastrofa podatku cukrowego. Koncerny produkujące napoje notują spadki o 25%


2 comments, 6
Subksrybuj nas na Google News

Podatek cukrowy wprowadzony przez Prawo i Sprawiedliwość spustoszył rynek napojów słodzonych. Firmy takie jak Coca-Cola, Pepsi Co. czy polski koncern Hoop notują spadki o 16% względem grudnia. A to dopiero dane na pierwszy miesiąc po wprowadzeniu go w życie.

Potężny cios w kulejącą gospodarkę

Gospodarka, która już i tak jest, w stanie agonalnym z dniem 1 stycznia otrzymała, kolejny cios, zadany od rządu. Tzw. podatek cukrowy według PiS-u miał “zadbać o zdrowie Polaków” – zadbał tak, że koncerny produkujące napoje słodzone notują spadki w sprzedaży napojów słodzonych. Każda firma od takich koncernów jak Coca-Cola po polskie koncerny takie jak Hoop czy Tiger ograniczyły produkcję napojów nawet o połowę. Planuje się również ograniczenie reklamowania napojów w gazetkach supermarketów ze względu ze względu na wysokie koszta.

Podatek uderzył w małych przedsiębiorców

Największe starty odczuły, małe biznesy takie jak lokalne sklepy monopolowe gdzie sprzedaż spadła, aż o 16%. Hipermarkety również odczuły “walkę o zdrowie Polaków” tam liczba transakcji na napoje cukrowe spadła aż o jedną czwartą w porównaniu z 2020 rokiem. A mówimy tu tylko o pierwszych pięciu tygodniach.

Trzeba mieć na uwadze, że oprócz opłaty cukrowej na ujemne dynamiki oddziaływają również restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Spadkiem sprzedaży najbardziej dotknięci zostali producenci napojów gazowanych, energetyków, herbat mrożonych czy wód smakowych

Julia Kijo – CMR

Podrożała nawet woda

Wzrost cen zaliczyła nawet zwykła woda. W związku ze wzrostem cen napojów słodzonych wzrósł popyt na wodę mineralną, koncerny, aby zminimalizować starty, podnieśli również i jej ceny, średnio o 10%.

Widać celowość w działaniu rządu

Rząd PiS usilnie dąży do zniszczenia polskiej gospodarki i zwalenia winy na nadchodzący nowy rząd. Kolejne notowania pokazują wyraźną tendencję spadkową partii rządzącej, w związku z czym program Koryto+ zdaje się działać pełną parą.

Totalne zarżnięcie gospodarki, sprzedanie tego co jeszcze stoi, zagranicznemu kapitałowi i ucieczka oraz zwalenie winy na następny rząd to zdaje się nowy plan PiS-u.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
do ministrów chorób wszelkich
do ministrów chorób wszelkich
10 dni temu

może mi ktoś powie co ze szczepieniami grupy osób 65-70 ????????do zdechnięcia ???czekamy na odpowiedź¡!!!!!!!!!!!!!!!! przypominam 65 – 70 lat !!!!!!!!!

ML *
ML *
9 dni temu

Te przecinki autor to sobie tak stawia gdzie popadnie bo tak lubi czy taki głąb????!!