fbpx

Traczyk-Stawska szczerze o Dudzie: “To kukiełka, niedorosły, trochę głupi, ale całkiem nie”


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Weteranka Powstania Warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska, udzieliła wywiadu tygodnikowi “Newsweek Polska”. Padły szczere słowa w kierunku pana prezydenta Andrzeja Dudy.

“Wie pan, ten Bąkiewicz…” – zaczęła Traczyk Stawska. “To mi nie daje spokoju. Jego wsparcie finansowe przez państwo to jest dla mnie nie do wyobrażenia. Że można było dać 3 miliony na takie wypowiedzi, jakich słuchaliśmy na placu Zamkowym? Na zagłuszanie nawet takich osób, jak te, których symbolikę oni noszą?… To jest coś, co w normalnym państwie nigdy by się nie zdarzyło.” – dodała

Wanda Traczyk-Stawska, bohaterka

“Wciąż jestem pod wrażeniem tego, co tam usłyszałam. Ja już chyba w sierpniu, jak była uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod izbę pamięci, mówiłam o tym panu marszałkowi Terleckiemu.” – powiedziała Zbigniewowi Hołdysowi, który przeprowadzał wywiad.

Czy ktoś z kręgów władzy, Duda, Morawiecki czy ktoś inny, kiedykolwiek się z panią spotkał? – zapytał byłą powstankę Zbigniew Hołdys. 

“Nigdy. No, ale ja potraktowałam pana prezydenta kiedyś. Kazałam mu czytać swoje przemówienie, a potem powiedziałam: dość! Bo dla mnie to jest człowiek, który powinien chodzić w krótkich majtkach. To nie jest dorosły człowiek. To kukiełka. Robi wszystko, co mu każą. Nie ma własnego zdania. Choć nie jest głupi. No, trochę głupi, ale całkiem nie” – odpowiedziała.

Prezydent Andrzej Duda

“Nie zgadzam się, żeby Polska była krajem pełnym kłamstwa, w którym nie dba się o najsłabszych, których się okrada. To wszystko, co oni robią… Kaczyński jest dla mnie kimś nie do strawienia, nie do zaakceptowania przez to, że… Dobra, powiem to: jest kimś, kto według mojego serca wysłał swego brata na śmierć. Ja bym się przy tym samolocie skrzydła przyczepiła, żeby mój brat nie leciał do Smoleńska, w taką pogodę… A jeszcze wziąć dziewięćdziesiąt kilka osób na pokład i kazać lądować…” – podsumowała powstanka.

Słynne: “Milcz, głupi chłopie” do Bąkiewicza


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments