Trump do Pence’a – “Masz wybór, zostać zapamiętany jako patriota, lub jako pi*da”


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

6 stycznia 2021 roku, kiedy odbyły się obrady Kongresu mające zatwierdzić wybór Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych, podczas rozmowy prezydenta z wice-prezydentem miało paść bardzo niechlubne zdanie które zostanie zapamiętane jako streszczenie jego prezydentury.

Patriota lub słabeusz – wybór należy do ciebie

Ustępujący prezydent Donald J. Trump, przed obradami Kongresu odbył rozmowę z ustępującym wice-prezydentem Mikiem Pencem który miał zatwierdzić wybór Bidena na 46. prezydenta USA. Trump chciał tą rozmową wpłynąć na Bidena aby ten zawetował wynik wyborów i unieważnił wybory.

W trakcie tej rozmowy udało się dziennikarzom podsłuchać jej część, jedno ze zdań zostanie zapamiętane jako “wisienka na torcie” tragizmu prezydentury Trumpa.

Wybieraj, możesz przejść do historii albo jako patriota, lub jako pi*da

Donald Trump w trakcie rozmowy z Mikiem Pencem

Napięcie między Trumpem a Pencem osiągnęło swój limit

Ostatnie dni prezydentury Trumpa to dla niego samego istny koszmar.

Najpierw kompromitacja z pozwami w sądach o nieuznanie wyniku wyborów, później batalia ze “swing state’ami” o ponowne przeliczenie głosów które jeszcze bardziej ukazały jego sromotną porażkę, wypisywanie bzdur na Twitterze które zakończyło się zablokowaniem głowy najważniejszego państwa na Ziemi na wszystkich platformach social-mediów, oświadczenie jego żony, Melanii o rozpoczeciu procedury rozwodu od razu po zakończeniu prezydentury, rajd na Kapitol podsycony przemowami Trumpa o rzekomo “sfałszowanych” wyborach, brak uznania zwycięstwa Bidena i wygłoszenia “confession speech”, wszczęcie drugiej procedury impeachmentu i prośba do wice-prezydenta aby zastosował 25. poprawkę oraz najgorsze relacje prezydent-wiceprezydent w historii kraju.

Lista kompromitacji Trumpa na końcu jego prezydentury jest naprawdę długa a każdy kolejny podpunkt zaczyna wzbudzać u czytającego coraz większe poczucie zażenowania. A teraz na światło dzienne wychodzą kolejne fakty z coraz większych spięć na linii Trump-Pence.

Niesamowita głupota argumentów ustępującego prezydenta zadziwia z każdym dniem, Kongres już wystosował apel do Mike’a Pence’a aby ten zastosował 25. poprawkę do Konstytucji USA i odsunął, na ostatnie dni kadencji Trumpa od władzy.

Za argument podaje się że Trump brnie w coraz większe bagno niebezpiecznych teorii spiskowych a jego stan nie pozwala mu na pełnienie obowiązków prezydenta.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments