Donald Trump – “Nie będę na zaprzysiężeniu Joe Bidena”


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Donald Trump wydał oficjalne stanowisko w sprawie uczestnictwa w ceremonii zaprzysiężenia 46. prezydenta USA – jego odpowiedź jest negatywna.

Donald Trump wyśle wice-prezydenta

Prezydent Trump wyraził niechęć do uczestnictwa w uroczystościach przekazania władzy Joe Bidenowi oraz zaprzysiężenia go na pierwszą kadencję prezydenta USA. Zamiast tego Trump ma zamiar wysłać ustępującego wice-prezydenta Mike’a Penca który w imieniu Trumpa przekaże władzę Bidenowi i Harris 20 stycznia.

Trump wciąż formalnie nie uznał zwycięstwa Joe Bidena, co czyni go pierwszym w historii prezydentem USA który do końca kadencji nie uznał zwycięstwa rywala i nie wygłosił tzw. “concession speech” czyli mowy uznającej porażkę i oznajmiającej rozpoczęcie procesu przekazania władzy,

Jednak – na szczęście – “concession speech” nie jest aktem przypieczętowującym wynik wyborów więc brak takiej mowy od ustępującego prezydenta i tak nic nie zmienia. Dodatkowo Trump będzie pierwszym prezydentem w historii który nie będzie uczestniczył w ceremonii przekazania władzy.

To all of those who have asked, I will not be going to the Inauguration on January 20th.

 Donald J. Trump (@realDonaldTrump) January 8, 2021 (konto zawieszone)

Żenujący koniec prezydentury

Zamieszki na Kapitolu, próba przerwania procesu który miał przypieczętować prezydenturę Joe Bidena, rozsiewanie teorii spiskowych na social-mediach które skończyło zablokowaniem konta głowy państwa, notoryczne kłamstwa i naciąganie faktów, kompletnie nie poradzenie sobie i bagatelizowanie pandemii Covid-19 i dwa procesy impeachmentu w trakcie jednej 4 letniej kadencji (drugi właśnie się zaczął i będzie trwał jeszcze po tym jak Trump przestanie być prezydentem) to ostateczne gwoździe do trumny i żenujący obraz 4 letniej prezydentury Trumpa który teraz przechodzi do politycznego “planktonu” i nie ma szans na ubieganie na reelekcję nawet w 2024 roku. To jego całkowity koniec w polityce.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments