fbpx

Trzaskowski: Broń atomowa nie może być elementem kampanii wyborczej !


1.4k
Subksrybuj nas na Google News

Prezydent Duda spotka się z Trumpem. Ambasador Mosbacher ostatnio wspominała o przeniesieniu broni nuklearnej z Niemiec do Polski. To precedens polityczny ponieważ obydwaj panowie są trakcie kampanii prezydenckiej. Żaden prezydent w demokratycznym świecie nie podejmuje strategicznych decyzji tuż przed upływem jego kadencji. Taka decyzja może być podważona przez jego następcę.

Wizyta Prezydenta Dudy u Prezydenta Trumpa i strategiczne decyzje w sprawie broni nuklearnej.

Tak w we wczorajszych wypowiedziach Rafała Trzaskowskiego, jak i w dzisiejszych z Suwałk, kandydat KO odnosił się do ewentualnych decyzji Dudy podejmowanych na koniec kadencji. O przenosinach broni atomowej do polski wspomina wielu polityków związanych z Trupem.

Czy to jest naprawdę właściwy moment, żeby w kampanii wyborczej – ja podejrzewam, że jednak po to, żeby tę kampanię robić też w Waszyngtonie – podejmować tak istotne decyzje dla bezpieczeństwa Polski bez jakiejkolwiek rozmowy z opozycją? – dodał Trzaskowski mówiąc o celu wizyty Dudy Waszyngtonie.

Tylko dzisiaj słyszmy od ekspertów, że Amerykanie zastanawiają się nad zmniejszeniem swoich sił w Europie, słyszymy od ekspertów, że Amerykanie zastanawiają się nad przenoszeniem broni nuklearnej w inne miejsca – to są naprawdę bardzo poważne tematy. Dzisiaj pytanie, czy pan prezydent jedzie (do USA) tylko po to, żeby robić sobie kampanię wyborczą, czy jedzie podejmować naprawdę bardzo istotne i być może – jeśli chodzi o broń nuklearną (…) – kontrowersyjne decyzje” – mówił Trzaskowski.

Trzaskowski w Suwałkach potwierdził – to nie jest dobry pomysł na dzień dzisiejszy.

To że Pan prezydent dba o relacje z USA to dobrze bo to jest jeden z niewielu przykładów kontynuacji w polityce. To nasz rząd zadbał o to żeby żołnierze amerykańscy mogli stacjonować na naszej ziemi. Rząd PiS kontynuował to i rzeczywiście ci żołnierze stacjonują u nas w Polsce. Bardzo dobrze że tak kontynuacja się udała. Natomiast dzisiaj w kampanii wyborczej jechać do USA?

Czytaj także: Amerykanie chcą przenieść broń atomową z Niemiec do Polski. Mosbacher proponuje nam broń atomową przez Twittera.

Nie wiem jakie decyzje chce pan prezydent podjąć. Słyszymy od ekspertów że amerykanie chcą przenosić swoją broń nuklearną. Nie wiemy gdzie. Mam nadzieję, że nie zapadną w kampanii wyborczej tak poważne decyzje.

Natomiast nam powinno zależeć na od budowaniu pozycji Polski w Unii Europejskiej i w sojuszu Północnoatlantyckim.

Ja też mówię jasno. Ja nie będę prezydentem opozycji totalnej. W tej sprawie będę współpracował z rządem, będę oferował rządowi swoją otwartą rękę, tak żeby pomagać na przykład pozyskiwać unijne pieniądze. – powiedział Rafa Trzaskowski na wiecu w Suwałkach

Czytaj także; Andrzej Duda przez obrażanie osób LGBT, poważnie osłabił Polskę w negocjacjach z amerykanami. Główny negocjator USA to osoba LGBT

Postawienie broni nuklearnej w Polsce zmniejszy bezpieczeństwo obywateli. Będziemy w pierwszej kolejności zaatakowani.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że w przypadku konfliktu zbrojnego, miejsca gdzie ustawiona będzie broń nuklearna, będą miejscami które w pierwszej kolejności zostaną zaatakowane. Technologia jaką w tej chwili dysponuje NATO pozwala aby takie rakiety nie musiały być umiejscawiane w pobliżu potencjalnych obiektów do ataku. Zasięg rakiet to tysiące kilometrów, więc przenoszenie tego na terytorium polski nie ma nic wspólnego z podniesieniem naszego bezpieczeństwa, wręcz odwrotnie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.4k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments