fbpx

Trzaskowski liderem najnowszego sondażu prezydenckiego. Pula niezdecydowanych rozstrzygnie o wyniku.


1 comment, 9.6k
Subksrybuj nas na Google News

Batalia o najważniejszy urząd w kraju trwa. Kandydaci jeżdżą po Polsce i przekonują do siebie Polaków. Jak wynika z najnowszego sondażu dla wp.pl jest o co walczyć, gdyż zdecydują niezdecydowani. Kto wygrałby II turę wyborów, gdyby odbyły się one w tę niedzielę? Ile osób zdecydowałoby się pójść do lokali wyborczych? Sprawdźmy!


Udział w wyborach zadeklarowało 65,4 proc. ankietowanych. To wynik o 3,4 pkt proc. wyższy niż w sondażu, który publikowaliśmy w wieczór wyborczy. “Zdecydowanie tak”, na pytanie o udział w wyborach, odpowiedziało 58,5 proc. badanych, “raczej tak” – 6,9 proc.
Do urn nie pójdzie – jak wynika z sondażu – 31,9 proc. badanych (“zdecydowanie nie” odpowiedziało 5,9 proc. badanych, “raczej nie” – 26 proc.).
“Nie wiem” lub “trudno powiedzieć” odpowiedziało 2,8 proc. badanych.


Jak głosowaliby ankietowani? Na Rafała Trzaskowskiego oddałoby swój głos 47,2 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP, kandydat Koalicji Obywatelskiej stracił 0,9 pkt proc.
Głosowanie na Andrzeja Dudę zadeklarowało 45,9 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu to wynik lepszy o 0,3 pkt proc.
Wzrósł od poprzedniego badania o 0,8 pkt. proc. odsetek osób, które nie zdecydowały jeszcze, na kogo oddadzą swój głos w II turze wyborów. Według najnowszego sondażu prezydenckiego IBRiS dla WP, takich wyborców może być 6,9 proc.

Badanie przeprowadzono 4 lipca metodą CATI (wywiad wspomagany komputerowo – przyp. red.) na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.


źródło: wp.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 9.6k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
10
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
To
To
10 miesięcy temu

Brawa dla prezydenta Trzaskowskiego