Trzaskowski: “Prezydent Rzeczpospolitej w momencie zaprzysiężenia nie może należeć do żadnej partii”


874 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Rafał Trzaskowski na swojej konferencji prasowej jasno wskazał swoje priorytety i dalsze kroki jakie będzie podejmował w momencie kiedy zostanie prezydentem. Padły również mocne słowa w stronę obecnego prezydenta Andrzeja Dudy.

“Dla mnie jest absolutnie oczywiste, że przyszły prezydent Rzeczpospolitej może mieć tylko jednego szefa a mianowicie obywateli wiemy do czego doprowadziła partyjna prezydentura Andrzeja Dudy ta prezydentura niestety, która jest absolutnie podporządkowana tylko jednej partii politycznej dla mnie oczywiście jest jasne że prezydent Rzeczpospolitej w momencie zaprzysiężenia nie może należeć do żadnej partii to jest ta tradycja, która w Polsce od dawna obowiązuje ale ja chcę wprowadzić jeszcze jedną zasadę a mianowicie zasadę bezpartyjności w kancelarii prezydenta.

Każdy kto w momencie zaprzysiężenia będzie członkiem jakikolwiek w partii politycznej a będzie powołany do kancelarii będzie musiał złożyć swoją legitymację partyjną. Ta przyszła prezydentura musi być prezydenturą prawdziwej zmiany, bo tej chcę większość obywateli. Nie może być tak, że ludzie którzy pracują w kancelarii prezydenta mają dwóch szefów, bo to ja będę ich szefem a moim szefem będą obywatele i stąd ta zapowiedź bezpartyjnej Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej

Jak Trzaskowski ocenia fakt, że nie dojdzie do debaty zorganizowanej przez TVN, Onet i WP ?

“Szkoda że Pan Prezydent nie chce stanąć do debaty. Ja wielokrotnie apelowałem do Pana Prezydenta o odwagę, żeby nie organizować kolejnej ustawki, bo słyszę, że jest organizowany wiec pisowski za publiczne pieniądze. I to jest apel do pana prezydenta żeby takich wieców nie organizować za pieniądze publiczne i żeby stanąć do prawdziwej debaty. Ja już byłem w TVP, widziałem jak ta debata wygląda.

Pytania, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i z dzisiejszymi problemami Polek i Polaków. Pytania, które przede wszystkim odwołują się do tych sporów, które już dawno zostały rozstrzygnięte. Polki i Polacy po prostu zasługują na prawdziwą debatę a nie na kolejną ustawkę w TVP i dlatego Panie prezydencie apeluje do tego, żeby stanął Pan do prawdziwej otwartej debaty gdzie różne telewizję i różni dziennikarze będą mogli zadawać różne pytania.”

Źródło: Facebook


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

874 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments