fbpx

Trzaskowski rozliczy afery i sprawi aby prawo w polce było przestrzegane w przyszłości. Mamy kolejne punkty programu wyborczego.


2 comments, 4.8k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

W ostatnim czasie afer związanych z działaczami Pis jak też i osobami sprawującymi władzę w Polsce jest wiele. Żadna z nich nie kończy się w sądzie. Sprawy są umarzane, lub nie dochodzi do ich wszczęcia pomimo podstaw przedstawianych przez resztę prokuratorów, którzy nie boją się o utratę pracy.

W odpowiedzi na tą sytuację konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej musiał być poświęcona w całości, gdyż ten temat w Polsce robi się bardzo poważny.

W tych bardzo trudnych czasach potrzebny nam jest silny prezydent. Potrzebny jest prezydent, który nie jest tylko i wyłącznie niemym świadkiem wydarzeń tylko Prezydent, który patrzy władzy na ręce. Ja wielokrotnie już mówiłem, że dzisiaj nad  Pałacem Prezydenckim powiewa biała flaga, ale niestety biała flaga powiewa również nad instytucjami, które są powołane do tego żeby przede wszystkim kontrolować władzę i wyjaśniać wszelkie nieprawidłowości, ścigać przestępców. Niestety dzisiaj nad tymi instytucjami również powiewa biała flaga.

Żadna z afer obecnej władzy nie została wyjaśniona

 i właśnie dlatego uważam że to Prezent Rzeczypospolitej powinien powoływać prokuratora generalnego który powinien być całkowicie niezależny. Nie może być takiej sytuacji jak dzisiaj, że prokuratura zajmuje się dzisiaj  tylko i wyłącznie głębieniem ludzi, a nie wyjaśnia najważniejszych przestępstw.

Nie może być tak że Zbigniew Ziobro używa prokuratury do celów politycznych.

Prokuratura musi być silna i musi być niezależna. Po drugie

powołam rzecznika kontroli państwowej w biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

 

Prezydent musi mieć instrumenty do tego żeby kontrolować służby specjalne. Dzisiaj służby specjalne są słabe i dzisiaj służby specjalne są używane jako oręż do walki politycznej przez ministra Kamińskiego. W silnym państwie Służby specjalne muszą być niezależne i muszą być nadzorowane przez kogoś kto chce wyjaśniać rzeczywistość. I w końcu po trzecie uważam że to

Prezydent powinien powoływać prezesa prokuratorii Generalnej

 a prokuratoria generalna powinna mieć rozszerzona kompetencje tak żeby badać choćby celowość wydatków spółek Skarbu Państwa i żeby również kontrolować to w jaki sposób te spółki skarbu państwa obsadzane.

Dzisiaj potrzeba nam silnego aktywnego prezydenta,

który patrzy władzy na ręce i to jest interes nas wszystkich niezależnie od tego jakie mamy poglądy polityczne żeby w Polsce były silne niezależne instytucje, które zajmują się przede wszystkim tym aby w Polsce przestrzegane było prawo i zajmują się ściganiem najważniejszych i najbardziej istotnych przestępstw, niezależnie od koniunktury politycznej. Silny prezydent musi patrzeć władzy na ręce. To jest w interesie wszystkich obywateli.

 skierował 2 pytania Pierwsze Szymon Hołownia mówi w wywiadzie

Na pytanie o Szymona Hołownię, Prezydent odpowiedział ;

To jest dowód na to że pomiędzy mną a Szymon Hołownia mogą być różnice zdań ale, że jesteśmy dokładnie po tej samej stronie. Natomiast pomiędzy mną a Andrzejem Dudą jest po prostu przepaść.

W odniesieniu do filmów braci Sekielskich i Sylwestra Latkowskiego – Prezydent warszawy odpowiedział

Pedofilia to jest chyba najbardziej obrzydliwe przestępstwo jakie sobie można wyobrazić i musi być ścigana bezwzględnością i wszyscy, którzy się dopuszczają tego typu obrzydliwych ohydnych czynów muszą trafić przez sąd. Wszyscy, bo Jesteśmy równi wobec prawa. Dzisiaj w tych trudnych czasach widać że również dzieci zostały pozostawione samym sobie. To jest sprawa dla mnie najbardziej istotna żeby właśnie te instytucje o których mówiłem, żeby te instytucje były silne, żeby te instytucje zajmowały się przede wszystkim ściganiem tych ohydnych przestępstw .

 Niestety w ostatnich latach mamy do czynienia z sytuacją taką, że mamy mnóstwo sygnałów takich jak choćby te filmy o które pan redaktor pyta, a niestety obecna władza nic z tymi sygnałami nie robi. Jest pełna frazesów, a nie ściga w sposób efektywny tych przestępstw i dlatego właśnie postuluje żeby prezydent,

silny prezydent miał instrumenty do tego, żeby pobudzić władzę do działania,

 żeby właśnie takie przestępstwa były ścigane z całą surowością.

 kolejne pytanie redaktora TVP Info o email który Prezydent Warszawy wysłało do 8000 urzędników ze służbowej skrzynki.

Jestem Prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy i to jest całkowicie naturalne, że wszystkim swoim współpracownikom musiałem wyjaśnić obecną sytuację. Ja wszystkich którzy pracują w mieście stołecznym Warszawa traktuje po partnersku i mają oni oczywiście obowiązek ode mnie uzyskać informacje na temat moich motywacji.

 kolejne pytanie o skuteczność Ziobry w ściganiu przestępców.

Jak działa Zbigniew Ziobro Po pierwsze stroszy pióra, używa oczywiście wszystkich instrumentów które ma w celach politycznych ale żeby gnębić wszystkich tych ludzi, którzy wejdą w drogę Prawu i Sprawiedliwości I właśnie dlatego prokuratura powinna być musi być i musi być niezależna. I właśnie dlatego prokurator generalny powinien być powoływany przez prezydenta, żeby prezydent miał instrumenty do tego żeby wpłynąć całkowitą niezależność prokuratury.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 4.8k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
10 miesięcy temu

w polce?

Andre Wawa
Andre Wawa
Odpowiedź do  Anna
10 miesięcy temu

w polce, żeby wpłynąć całkowitą niezależność prokuratury.