fbpx

Trzaskowski wygrywa z Dudą. Na razie pierwsza sprawa w trybie wyborczym. “prawie milion osób straciło pracę”.


4.7k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Rafał Trzaskowski nie mylił się że do dziś prawie milion osób straciło pracę. Kandydat KO nie musi ich prostować swoich słów orzekł jeszcze nieprawomocnie sąd.

Sąd ocenił, że Rafał Trzaskowski nie musi prostować swojej wypowiedzi o milionie bezrobotnych. Pozew wyborczy komitetu Andrzeja Dudy został nieprawomocnie oddalony. Chodziło o słowa wypowiedziane 14 czerwca podczas spotkania wyborczego we Wrocławiu.

“Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi Pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co Pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę?”.

Sztab Dudy uznał że to słowa nieprawdziwe i zażądał przeprosin i sprostowania we wszystkich mediach. Sąd nie podzielił ich zdania. Zdaniem obrońcy Trzaskowskiego pozew PiS był bezzasadny. Kandydat na prezydenta nie łączył miliona bezrobotnych z jakimś konkretnym momentem. Miał na myśli cały okres rządów PIS.

To jest pewne stwierdzenie faktu: tyle osób straciło pracę. (…) Jeśli będziemy prostować tego rodzaju wypowiedzi, to znaczy, że już nic nie możemy mówić – stwierdziła

Dziś Sąd wydał wyrok, który jest jeszcze nie prawomocny.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4.7k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments