Trzaskowski wzywa Dudę do debaty. Obiecuje utrzymanie świadczeń i mówi “możecie mieć więcej”


5.1k
Subksrybuj nas na Google News

Rafał Trzaskowski na wiecu powyborczym zapowiedział kontynuację wszystkich świadczeń socjalnych ogłoszonych za rządów PiS. Wyzwał Andrzeja Dudę do uczciwej debaty.

Jak wskazuje exit poll Rafał Trzaskowski zajął drugie miejsce w wyborach prezydenckich osiągając wynik 30,4 procent poparcia. Pierwszy był Andrzej Duda z wynikiem 41,8 procent poparcia.

Zaraz po ogłoszeniu wyników Rafał Trzaskowski przemówił do zebranych sympatyków na wiecu powyborczym.

Rozpoczął od podziękowań.

“Zanim podziękuję całej Polsce, chciałem najserdeczniej podziękować Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, chciałem podziękować Senatowi RP i wszystkim samorządowcom w Polsce, którzy pokazali charakter! Gdyby nie Małgorzata Kidawa-Błońska, gdyby nie wszyscy samorządowcy w Polsce, gdyby nie Senat RP, to już dawno temu byłoby po wyborach. A dzięki nim mamy szansę wygrać te wybory!” – mówił Rafał Trzaskowski.

Następnie podziękował swojej małżonce, sztabowcom za ich ciężką pracę, oraz wszystkim kontrkandydatom. Wyborcom podziękował w dalszej części wystąpienia.

Rafał Trzaskowski nie traci czasu. Już mówi jak będzie wyglądała kolejna kampania.

Kolejne głosowanie już za dwa tygodnie. Trzaskowski nakreślił o co będzie walczył i na czym będzie polegał wybór prezydenta 12 lipca.

Czytaj także Dzisiejszy 29 czerwiec, sondaż II tura wyborów prezydenckich Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski

Zadecydujecie już niedługo czy będziecie mieli silnego prezydenta, który będzie patrzył władzy na ręce, czy będziecie mieli prezydenta, który niestety nawet nie szanuje swojego podpisu.  W końcu słuchajcie to co najważniejsze, czy wybierzemy Polskę w której politycy jasno mówią tak jak my, że władza jest dla obywateli, czy tymi którzy mówią, że obywatele powinni być dla władzy i  przede wszystkim, tymi politykami którzy jasno mówią że musi być równowaga, że monopol władzy nigdy się dobrze nie kończy. O tym będą te wybory.

Podziękowania za głosy na zmianę

Na początku drodzy państwo olbrzymie podziękowania za to, że dzisiaj możemy się cieszyć tym wynikiem, za to że wiemy dobrze że jeszcze wszystko nie jest rozstrzygnięte, dzięki waszej energii, dzięki temu że zbieraliście podpisy, dzięki temu że się cała Polska obudziła, że tak wielu z nas i tak wiele z nas chcę po prostu zmiany, za to wszystkim należą się olbrzymie podziękowania , wszystkim którzy oddali głos na zmianę, na wszystkich kandydatów opozycji I jedno chcę Wam jasno powiedzieć, będę kandydatem zmiany, ale również będę prezydentem wszystkich Polek i Polaków. Również tych którzy dzisiaj ze mną nie zgadzają.

Trzaskowski obiecał utrzymanie wszystkich świadczeń socjalnych i …

Drodzy państwo chciałem podziękować kontrkandydatom, panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie za osiągnięty wynik i chcę jedną powiedzieć, widać po tym wyniku, że jest bardzo wiele Polek i Polaków, którzy inaczej niż my oceniają to ostatnie 5 lat, którzy również oceniają niektóre reformy które wprowadził rząd pis-u pozytywnie. I chcę jasno powiedzieć do tych wszystkich Polek i Polaków. Pamiętajcie my w przeciwieństwie do dzisiaj rządzących wyciągamy wnioski z tego co się w Polsce dzieje i dlatego jeszcze raz chcę wam powiedzieć, że utrzymamy 500 plus, że nie podwyższymy wieku emerytalnego, że 13 emerytura jest bezpieczna.

Chcę to do was powiedzieć dlatego że to nie ja jestem waszym wrogiem, mimo że czasami tak prowadzą moi konkurenci kampanię i wiedzcie jedno, że można mieć to wszystko, ale można mieć jeszcze więcej. Można mieć wspólnotę.

Czytaj więcej Szymon Hołownia zdradził co zrobi ze swoim głosem w II turze wyborów prezydenckich.

Trzaskowski wzywa do debaty, może być w telewizji Dudy

Rafał Trzaskowski stwierdził że władza ukrywa coś przez społeczeństwem. Polska miał być krajem bardzo bogatym, ale okazała się że jest bardzo słaba. Nawiązał również do afer jakie są w tej chwili powiązywane z rządzącymi. Twierdził, że tego właśnie jego wyborczy maja dość.

….I dlatego Drodzy państwo potrzebna jest debata, ale nie żadna ustawka w jednej telewizji gdzie tylko jedna strona na wszystkie pytania.

Dlatego zwracam się do pana prezydenta Andrzeja Dudy. Stańmy do debaty. Zadawajmy sobie pytania.

Niech dziennikarze od lewa do prawa zadają nam pytania i tak jak ja przyjąłem pana zaproszenie do pana telewizji, mimo że spodziewałem się że nie będziemy rozmawiali o prawdziwych problemach, ale przyjąłem to zaproszenie, tylko myślę sobie że jeżeli mielibyśmy się jeszcze raz spotkać, tej że telewizji, to znowu byłaby to debata zastępcza naprawdę warto porozmawiać o prawdziwych wyzwaniach i o tym o czym dzisiaj rozmawiają Polki i Polacy, a nie o tym o czym się rozmawia na Nowogrodzkiej. W związku z tym zapraszam panie prezydencie niech pan wybierze miejsce.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5.1k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments