TVP ocenzurowała Ziobrę. “…zniszczą go, gdy tylko rozpadnie się koalicja”


8
Subksrybuj nas na Google News

Konflikt w obozie władzy trwa na dobre. Jarosław Kaczyński nie po raz pierwszy udowadnia iż w każdej chwili jest w stanie wytężyć potężne działa w kierunku politycznego rywala. Przekonał się o tym Zbigniew Ziobro po piątkowym wydaniu “Wiadomości”, w którym ocenzurowano jego nazwisko. “Zniszczą go, gdy tylko rozpadnie się koalicja” – grzmią sejmowe kuluary.

Temat głosowania właściwie pominięty

Kryzys panujący w rządzi nie był jedną z trzech najważniejszych informacji dnia. Według TVP były to tematy takie jak: w Polsce nie ma dużych ognisk koronawirusa, kierowca warszawskiego autobusu jechał z pasażerami, ale bez prawa jazdy,  Robert Lewandowski znów oczarował piłkarski świat. Informacja o rozpadaniu się rządzącej koalicji w ogóle nie trafiła na pasek, została przemycona w materiale pod radosnym tytułem „Zwierzęta nie mogą cierpieć”.

Nie padło nazwisko Ziobry

Z materiału dowiadujemy się, że „przyczyną napięć w Zjednoczonej Prawicy” jest ustawa o zwierzętach. Wspomniano tylko fakt iż nie poparła jej Solidarna Polska, a posłowie Porozumienia się wstrzymali od głosu. Joachim Brudziński wyjaśnił, że „jeśli koalicja się rozpadnie, będą dymisje, to oczywiste”. 

Ocenzurowano nazwisko Ziobry, Gowina czy Morawieckiego, a przecież to oni zdają się być prawdziwym powodem wojny w obozie władzy. Morawiecki ma wsparcie Kaczyńskiego. Ziobro – tylko Gowina, który już wcześniej stracił zaufanie prezesa PiS, gdy doprowadził do odwołania wyborów 10 maja. 

Instrukcje Kaczyńskiego dla Kurskiego.

Wydaje się, że Jacek Kurski dostał klarowne instrukcje: zbagatelizować konflikt, a Ziobrę traktować, jakby go nie było. To klarowny przekaz dla Ziobry. W razie rozpadu Zjednoczonej Prawicy, Ziobro i jego ludzie wylecą z rządu, a ich rodziny utracą państwowe posady. A gdyby doszło do kampanii wyborczej, Ziobro nie ma co liczyć na jakąkolwiek pomoc telewizji publicznej. Przeciwnie – TVP będzie go unicestwiać. 

Czytaj także: Renata Beger: Czuję się mężczyzną, dlatego nie pobieram emerytury.


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: wyborcza.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

8

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments